Laura Bączkiewicz reprezentantką Polski podczas Eurowizji Junior 2022

  • Telewizja
  • TVP
Autor: rafs

Laura Bączkiewicz będzie reprezentować Polskę podczas Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci w Erywaniu 11 grudnia 2022 roku.

Bączkiewicz wygrała eliminacje zorganizowane w ramach programu „Szansa na Sukces”. Oprócz niej w odcinku finałowym wystąpili Aleksander Maląg, Ida Wargskog i Natalia Smaś. W dogrywce Bączkiewicz rywalizowała z Aleksandrem Malągiem. Otrzymała dwa razy maksymalną notę 10 pkt od widzów i od jury. Zasiadali w nim Viki Gabor, Rafał Brzozowski i Maciej Sierocki. Program prowadził Aleksander Sikora. Laura Bączkiewicz była jedną z finalistek piątej edycji „The Voice Kids”. Była podopieczną Dawida Kwiatkowskiego. Nie udało się jej jednak dostać do ścisłego finału programu.

fot. TVP Stream/własne

„To The Moon” – polska propozycja na Eurowizji Junior 2022

Bączkiewicz pojedzie na Eurowizję Junior do Erywania z piosenką „To The Moon”. Piosenka będzie śpiewana w języku polskim i angielskim. Dla Polski będzie to dziewiąty występ w ramach Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Najlepszym wynikiem jest wygrana w 2018 i 2019 roku w wykonaniu Roksany „Roxie” Węgiel i Viki Gabor.

Eurowizja Junior 2021 – Polska na drugim miejscu

W 2021 roku Polskę reprezentowała Sara James.  Polka wystąpiła z piosenką „Somebody”. James zajęła drugie miejsce, zdobywając 218 pkt. Po JESC zrobiła wielką karierę, awansując do finału amerykańskiej edycji „Mam Talent”, wcześniej otrzymując podczas castingów złoty przycisk. Konkurs wygrała Malena z Armenii z piosenką „Qami Qami”, zdobywając 224 pkt. Konkurs dzięki temu odbędzie się w stolicy Armenii, Erywaniu.