Legia Warszawa – Cork City. Rewanżowy mecz I rundy eliminacji do Ligi Mistrzów UEFA w TVP Sport i TVP1 [akt.]

  • Telewizja
  • TVP
Autor: mbog

10 lipca w Irlandii odbędzie się pierwsze spotkanie Legii Warszawa w eliminacjach do Ligi Mistrzów UEFA. Tydzień później w Warszawie odbędzie się rewanżowy mecz, który pokaże TVP Sport.

Zwycięzca Ekstraklasy staje do walki o zakwalifikowanie się do Ligi Mistrzów. W I rundzie Legia Warszawa będzie walczyć z Irlandzkim klubem Cork City. 10 i 17 lipca odbędą się mecze tych dwóch drużyn.

Za sprzedaż praw do transmisji meczów odpowiadają kluby. Jak poinformował na Twitterze dyrektor TVP Sport Marek Szkolnikowski, irlandzka drużyna nie zrealizuje transmisji telewizyjnej ze spotkania u siebie. Rewanżowy mecz, który odbędzie się przy Łazienkowskiej w Warszawie, będzie transmitowany w TVP Sport. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.

Od najbliższego sezonu (od fazy play-off kwalifikacji) prawa do transmisji Ligi Mistrzów posiada Telewizja Polsat. Wcześniej te rozgrywki były pokazywane w Canal+. Dodatkowo środowy mecz był transmitowany w TVP1.

Kanał TVP Sport jest od 7 czerwca br. dostępny w naziemnej telewizji cyfrowej. Legia Warszawa jest jedynym polskim zespołem walczącym o miejsce w Lidze Mistrzów. W I rundzie eliminacji do Ligi Europy biorą udział Lech Poznań i Górnik Zabrze. Polsat Sport pokaże mecz eliminacyjny klubu z Poznania. Transmisja z tego wydarzenia 12 lipca od 20:00.

Aktualizacja

TVP Sport przygotowało dla widzów przed i pomeczowe studio, które ruszy o godzinie 18:45. Transmisja z meczu również w TVP 1 od 20:50.