TVP Sport już nadaje w naziemnej telewizji cyfrowej

  • Telewizja
  • TVP
Autor: mbog

W nocy z 6 na 7 czerwca o 1:43 w naziemnym multipleksie trzecim pojawiła się stacja TVP Sport. Zastąpił kanał TVP Rozrywka, który od teraz jest dostępny tylko w sieciach kablowych i na platformach satelitarnych.

Zgodnie z zapowiedziami TVP Sport w jakości SD pojawiło się w ofercie MUX 3, multipleksu telewizyjnego o największym zasięgu w Polsce. Według danych firmy Emitel, właściciela sieci nadawczej, sygnał telewizyjny paczki kanałów dociera do około 99,8% Polaków. W zależności od odbiornika telewizji naziemnej, stacja pojawiła się automatycznie na liście lub należy ją wyszukać samodzielnie. Telewizja Polska przygotowała specjalny poradnik dla swoich widzów, który można znaleźć na stronie www.jaknasodbierac.tvp.pl.

Dla nas to jest wielkie święto i wyzwanie technologiczne. Udaje mi się spełnić ważną obietnicę: wreszcie TVP Sport będzie dostępny na multipleksie, od 7 czerwca, czyli na tydzień przed Mundialem. Wielu prezesów TVP to obiecywało, nam się udało. Na czas mistrzostw TVP Sport będzie mówił wyłącznie o Mundialu – mówił na konferencji prasowej poświęconej transmisjom z Mundialu Jacek Kurski, Prezes TVP.

TVP Sport w MUX3 – fot. TVP Sport

Ramówka TVP Sport od 14 czerwca będzie w całości podporządkowana Mistrzostwom Świata w piłce nożnej Rosja 2018. Już o 7:30 pojawi się pierwszy meldunek dziennikarzy TVP w programie „Prosto z Mundialu”. Następnie na antenie kanału będą prezentowane analizy oraz rozmowy w ramach specjalnego studia mundialowego. Kulminacyjnymi pozycjami ramówki są transmisje meczów największych drużyn świata. W 3. kolejce fazy grupowej TVP Sport będzie pokazywał transmisję łączoną dwóch spotkań grupowych. Natomiast wieczorem wszystkie piłkarskie wydarzenia w Rosji zostaną podsumowane w magazynie „Mundialowy wieczór”.

Telewizja Polska nie zapomina o niepiłkarskich widzach. Transmisje innych wydarzeń sportowych będzie można znaleźć na stronie sport.tvp.pl oraz w aplikacji mobilnej TVP Stream. Dodatkowo na antenie TVP HD będzie transmitowane jeździectwo oraz koszykówka.