„Lepsza połowa” i „Archiwista” – nowe serialowe propozycje TVP na zimę

  • Telewizja
  • TVP
Autor: mbog

W styczniu w ramówce Telewizji Polskiej pojawią się dwa nowe seriale. TVP 2 pokaże produkcję obyczajowo-komediową „Lepsza połowa”, a TVP 1 serial kryminalny „Archiwista”.

„Lepsza połowa” w gwiazdorskiej obsadzie

„Lepsza połowa” opowiada o perypetiach grupy przyjaciół, którzy wspierają się wzajemnie w pokonywaniu codziennych wyzwań. Wspólnym mianownikiem dla ich niełatwych relacji rodzinnych i przyjacielskich jest dążenie do osiągnięcia życiowej harmonii.

Widzowie poznają historię Nowakowskich – Joli, Marka i ich dwójki dorastających dzieci, a także dwóch par „po przejściach” – Weroniki i Aleksa oraz Anny i Zibiego. W ich pozornie poukładany świat wkracza po kilku latach spędzonych za granicą Borys – były Anny i brat Marka. Wraca do rodziny i przyjaciół w nadziei na znalezienie przepisu na szczęście.

W rolach głównych występują Artur Żmijewski, Weronika Książkiewicz, Iza Kuna, Anna Dereszowska, Tomasz Karolak, Wojciech Mecwaldowski i Piotr Adamczyk. Ponadto w serialu pojawiają się m.in. Bartosz Obuchowicz, Bartłomiej Firlet, Ignacy Liss, Karina Woźniak, Katarzyna Gałązka, Marcin Perchuć i Barbara Wypych. Reżyserem produkcji jest Kristoffer Rus. Za scenariusz odpowiedzialni są Marcin Baczyński i Mariusz Kuczewski, a autorami zdjęć są Dominik Danilczyk i Jan Rus Słomiński.

Lepsza połowa
Do kraju po kilku latach powraca Borys (Piotr Adamczyk) – fot. Telewizja Polska

Serial „Lepsza połowa” będzie można oglądać od 6 stycznia, w poniedziałki i wtorki o godzinie 21:50 w TVP 2, po „M jak miłość”.

Henryk Talar tytułowym bohaterem serialu „Archiwista”

Emerytowany pracownik policyjnego archiwum, Henryk Mikos za punkt honoru postawił sobie rozwiązywanie umorzonych przed laty spraw i oddanie winnych w ręce sprawiedliwości.

Zbieg okoliczności sprawił, że do archiwum, które Henryk uważa za swoje królestwo, trafia młoda, ambitna policjantka Zuza Wasiluk. Początkowo uważa starszego pana za obłąkanego. Szybko jednak dochodzi do wniosku, że warto z nim współpracować. Henryk czyni z Zuzy swoją tajną wspólniczkę w kryminalnych śledztwach. Ponadto wciągają do współpracy policjanta, który się w niej podkochuje – Tomasza Stachurę.

W rolę archiwisty wciela się Henryk Talar, a policjantkę Zuzę gra Paulina Gałązka. W stałej obsadzie znajdują się: Mirosław Zbrojewicz, Rafał Mohr, Maria Gładkowska, Sylwia Juszczak-Krawczyk, Beata Fido, Mateusz Kmiecik oraz Angelika Kurowska. W poszczególnych odcinkach pojawią się również: Jan Wieczorkowski, Izabela Kuna, Rafał Maćkowiak, Jan Jankowski oraz Lech Dyblik. Autorami pomysłu serialu są Andrzej Ciborski i Piotr Mikołajczak. Prowadzącym scenarzystą jest Dominik W. Rettinger, a za reżyserię serialu odpowiada Maciej Żak.

Archiwista
Zdjęcia do produkcji zrealizowano w Żyrardowie – fot. Telewizja Polska

„Archiwista” będzie emitowany w piątki o godzinie 21:30 w TVP 1, od 10 stycznia.