LOTTO Ekstraklasa od 31 marca także w Telewizji Polskiej

  • Telewizja
  • TVP
Autor: mbog

Telewizja Polska pokaże jeden mecz w każdej z ostatnich jedenastu kolejek tego sezonu LOTTO Ekstraklasy. Rozgrywki pokazuje również Canal+ oraz Eurosport.

Na podstawie umowy sublicencyjnej podpisanej przez Telewizję Polską z nc+, publiczny nadawca pokaże równolegle jedno spotkanie w ostatnich kolejkach bieżącego sezonu. Mecze transmitowane będą w TVP 1, TVP 2, TVP 3 lub TVP Sport. Spotkania kibice zobaczą także na stronie tvpsport.pl i vod.tvp.pl oraz w aplikacjach mobilnych – TVP Sport i TVP VOD.

Mecz z ostatniej kolejki tego sezonu – podobnie jak w czterech poprzednich latach – również znajdzie się w ofercie TVP na podstawie wcześniejszego porozumienia z Ekstraklasą S.A. 12 grudnia 2018 roku Telewizja Polska zakupiła prawa do transmisji jednego spotkania w każdej kolejce Ekstraklasy w kolejnych dwóch sezonach (2019/20 i 2020/21) – w sumie 74 mecze.

Mamy to! Obiecywałem, że jeśli Telewizja Polska otrzyma rekompensatę za osoby ustawowo zwolnione z płacenia abonamentu, transmisja jednego meczu z każdej kolejki kończącego się sezonu będzie obecna na Antenach Telewizji Polskiej, dostępna dla wszystkich. Słowa dotrzymałem. Wydawało się, że nie jesteśmy już w stanie niczym zaskoczyć naszych widzów. A jednak zakup praw do Formuły 1, a teraz do kończącego się sezonu Ekstraklasy pokazuje, że cały czas się rozwijamy i dbamy o naszego Widza – powiedział Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej.

31 marca, w niedzielę TVP 2 pokaże mecz Wisła Kraków – Legia Warszawa. Studio przedmeczowe rozpocznie się o godzinie 17:40, pierwszy gwizdek spotkania o 18:00. Tego dnia na antenie Dwójki nie pojawi się „Panorama”. W tym samym czasie na antenie TVP Sport będzie transmitowany wyścig Formuły 1. Natomiast w środę, 3 kwietnia o godzinie 20:30 na antenach Telewizji Polskiej rozpocznie się transmisja meczu Legia Warszawa – Jagiellonia Białystok. Spotkanie pokaże TVP Sport (studio od 19:50) oraz TVP 1 (studio od 20:10). Jedynka nie wyemituje tego dnia nowego odcinka serialu „Leśniczówka”. Oba spotkania będą równolegle transmitowane także w kanale Canal+ oraz Canal+ 4K Ultra HD.

Telewizja Polska posiada już prawa do najważniejszych imprez piłkarskich: meczów kwalifikacyjnych i towarzyskich reprezentacji Polski, EURO 2020, mistrzostw świata 2022, Ligi Narodów, Ligi Mistrzów, Klubowych Mistrzostw Świata czy Pucharu Włoch. Ponadto w niedziele TVP 3 pokazuje rozgrywki piłkarskiej 2. ligi.