Łukasz Kadziewicz przechodzi z Telewizji Polsat do Ringier Axel Springer Polska

  • Internet
  • Prasa
  • Dzienniki
  • Onet
Autor: mbog

Łukasz Kadziewicz dołącza do ekipy redakcji sportowej Ringier Axel Springer Polska. Nowe stanowisko objął 4 maja.

Łukasz Kadziewicz po sześciu latach odchodzi z Telewizji Polsat, z którą był związany od zakończenia kariery sportowej w 2015 roku. Do redakcji Onet Sport i Przeglądu Sportowego dołącza jako dziennikarz i komentator.

Przejście z roli zawodowego sportowca do środowiska dziennikarskiego było ciekawym doświadczeniem i niesamowitą przygodą. Bardzo się cieszę, że kolejny krok w świecie mediów będę mógł wykonać w redakcji sportowej Ringier Axel Springer Polska. Czasami pod prąd, nigdy na skróty i zawsze do celu. Dzień dobry Państwu, witam w nowym miejscu – mówi Łukasz Kadziewicz.

Łukasz to nie tylko fenomenalny sportowiec, ale również ekspert od sportu i zdrowego trybu życia. Jestem pewien, że będzie jedną z głównych postaci naszego serwisu informacyjnego w sprawach sportowych, ale i nie tylko sportowych – mówi Bartosz Węglarczyk, redaktor naczelny i dyrektor programowy Onetu.

Pozyskanie Łukasza Kadziewicza na stałe to dla nas naturalny krok. Nie dość, że był znakomitym sportowcem, to dodatkowo jest bardzo utalentowanym dziennikarzem. Ma już bogate telewizyjne doświadczenie, a przecież pisze też felietony w Przeglądzie Sportowym. I zna się nie tylko na siatkówce, zakres jego zainteresowań i wiedzy jest ogromny. Bardzo się cieszę, dokonaliśmy naprawdę dużego transferu – podkreśla Jacek Stańczyk, redaktor naczelny serwisów sportowych Ringier Axel Springer Polska.

Łukasz Kadziewicz, siatkarz grający na pozycji środkowego, to dwukrotny olimpijczyk (Ateny 2004 oraz Pekin 2008) i wicemistrz świata (Japonia 2006). W trakcie kariery sportowej grał m.in. w AZS Olsztyn, Gazprom Surgut (Rosja), Jastrzębski Węgiel, Sparkling Mediolan (Włochy), Trefl Gdańsk, Lokomotiw Biełgorod (Białoruś), Al Arabi Ad-Dauha (Katar) i Casa Modena (Włochy). Jest fundatorem Fundacji Druga Szansa Łukasza Kadziewicza, która za cel statutowy stawia sobie pracę z młodzieżą zagrożoną wykluczeniem społecznym. Jest też współwłaścicielem sieci restauracji PaTaThai serwującej dania kuchni tajskiej.