Magazyn CD-Action obchodzi 25. urodziny. Jubileuszowe wydanie już w sprzedaży

  • Prasa
Autor: mbog

9 marca w punktach sprzedaży ukazał się jubileuszowy numer magazynu CD-Action. Pierwsze wydanie gazety trafiło do sprzedaży 1 kwietnia 1996 roku i od tamtej pory magazyn ukazuje się nieprzerwanie co cztery tygodnie.

CD-Action jest magazynem dostarczającym czytelnikom treści dotyczące gier i nowych technologii. W jubileuszowym numerze gazety można znaleźć 25-stronicowy dodatek „25 lat CD-Action”. Zabiera on czytelnika w nostalgiczną podróż przez lata 1996-2020, przywołując epizody z historii czasopisma i redakcji, a także opisując zmiany w branży gamingowej i przypominając 100 wyjątkowych gier z tego okresu.

Okładki urodzinowego wydania stworzył Szymon Waloszek – prywatnie wieloletni czytelnik CD-Action, a zawodowo dyrektor kreatywny w jednej z największych agencji reklamowych na świecie. Ma on na koncie współpracę z markami takimi jak Porsche, Coca-Cola, Maserati i Samsung.

25-lecie CD-Action
fot. CDaction.pl

Oprócz dodatku „25 lat CD-Action” redakcja przygotowała też dla czytelników inne niespodzianki. Do numeru dołączony jest kod promocyjny, który da się wykorzystać przy zamówieniach online w Domino’s Pizza i Pizza Dominium. Z kodu skorzystać można dwukrotnie – raz w każdej z wymienionych pizzerii. Uruchomiony został również sklep internetowy, w którym nabyć można magazyny CD-Action i PC Format, ich prenumeraty, a także gadżety związane z CD-Action. Ponadto od teraz wszyscy posiadacze prenumeraty fizycznej otrzymywać będą również darmowe wydania cyfrowe.

Za nami 25 lat, przed nami co najmniej 25 kolejnych. Wyznaczamy sobie nowe kierunki rozwoju z dużym naciskiem na digital i online. Pracujemy nad dużym serwisem internetowym, wchodzimy w formaty wideo, planujemy uruchomienie kanału na YouTubie, a już teraz zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepu, gdzie wszyscy fani CD-Action i PC Formatu znajdą coś dla siebie. Po trudnym roku 2020 nabieramy wiatru w żagle i jesteśmy gotowi na nowe wyzwania. Ogromnie cieszę się, że zdołaliśmy uratować oba magazyny przed wycofaniem ich z rynku – mówi Lidia Ukleja, prezes spółki Gaming Tech Esports Media S.A.

Cena magazynu CD-Action to 12,99 złotych. W oficjalnym sklepie internetowym obniżono na stałe cenę wydań cyfrowych do 11,99 zł. Wprowadzono również możliwość prenumeraty magazynu tylko i wyłącznie w formie cyfrowej.

Od lipca 2020 roku właścicielem marki CD-Action jest Fantasyexpo. Agencja gamingowa nabyła prawa od wydawnictwa Bauer Media.