CD Action

Emisja akcji magazynów CD-Action i PC Format zakończona w 9 dni

mbog

Po 9 dniach od wystartowania akcji crowdfundingowej, właścicielowi magazynów CD-Action i PC Format udało się pozyskać 1 243 535,41 złotych. Akcje w spółce odpowiedzialnej za wydawania obu czasopism kupiło 2394 inwestorów.

31 sierpnia rozpoczęła się akcja crowdfundingowa na rzecz magazynów CD-Action oraz PC Format. Właściciel chciał pozyskać fundusze na realizację dalszych planów dotyczących czasopism. Wśród nich było między innymi uruchomienie responsywnej strony internetowej i stworzenie studia produkującego wideo.

Jesteśmy ogromnie wzruszeni odzewem sympatyków i fanów CD-Action, którzy tak szybko i licznie przyłączyli się do naszej misji reaktywacji marek CD-Action oraz PC Format. Dzięki zebranym środkom już niedługo będziemy mogli pochwalić się pierwszymi sukcesami oraz osiągać kolejne cele – komentuje Lidia Ukleja, Prezes GTEM SA. – Głęboko wierzę, że mając takich fanów, oba magazyny przetrwają kolejne dekady To prawdziwa przyjemność móc uczestniczyć w tym przedsięwzięciu, czuję wielką odpowiedzialność, ale również niesamowite wsparcie płynące zarówno ze strony społeczności, jak i naszych partnerów biznesowych.

W lipcu spółka Fantasyexpo odkupiła od Bauer Media prawa do marek CD-Action oraz PC Format. Oprócz tytułów prasowych firma przejęła również odpowiedzialność za serwisy internetowe oraz związane z nimi oficjalne kanały w mediach społecznościowych. W tym celu właściciele Fantasyexpo powołali spółkę celową Gaming Tech Esports Media S.A. Pod koniec sierpnia na rynku pojawiło się pierwsze wydanie CD-Action przygotowane przez nowych właścicieli.

CD-Action powstało w 1996 roku i nieprzerwanie od blisko 25 lat co cztery tygodnie dostarcza treści związane z grami i technologiami. Natomiast pierwszy numer PC Formatu został wydany w 2000 roku. Magazyn przez niemal dwie dekady ukazywał się co miesiąc. Od 2019 roku funkcjonuje jako dwumiesięcznik, oferujący fanom nowych technologii treści w formie recenzji, testów i poradników.