Ruszyła akcja crowdfundingowa dla magazynów CD-Action oraz PC Format

  • Prasa
  • Magazyny
Autor: mbog

Magazyny CD-Action i PC Format rozpoczęły emisję akcji. W ramach akcji crowdfundingowej właściciel czasopism chce pozyskać 1,25 miliona złotych.

Środki zostaną przeznaczone na uruchomienie responsywnej strony internetowej. Właściciel informuje także, że za pozyskane pieniądze planuje zatrudnić specjalistów do zarządzania i rozwijania tego obszaru działalności. Ponadto wśród celów zbiórki jest stworzenie kompleksowo wyposażonego studia do produkcji materiałów wideo oraz rekrutacja kreatywnej ekipy, która wesprze redakcję w regularnym dostarczaniu treści.

Akcja crowdfundingowa pozwalająca stać się współwłaścicielem magazynów uruchomiona została pod adresem nowecdaction.pl. Na stronie znaleźć można wszystkie szczegóły dotyczące tej inwestycji – przede wszystkim model i cele biznesowe, a także informacje na temat składu nowej redakcji kierowanej przez Dawida Bojarskiego.

Pierwszy numer CD-Action wydany przez Fantasyexpo, który właśnie się ukazał, to początek zmian na lepsze. Dzięki emisji akcji jeszcze szybciej uda nam się przywrócić jakość, której sami od siebie oczekujemy, i postawić kolejne, zdecydowane kroki w rozwoju magazynu, serwisu oraz kanału YouTube – powiedział Dawid Bojarski, redaktor naczelny CD-Action.

Emisja akcji ruszyła w poniedziałek, 31 sierpnia. W ciągu trzech pierwszych dni zbiórki kupiono akcje o wartości 670 tysięcy złotych czyli ponad 50% kwoty.

Emisja akcji organizowana jest przez agencję Fantasyexpo, nowego właściciela magazynów CD-Action i PC Format. Na potrzeby obu czasopism utworzono nową spółkę Gaming Tech Esports Media S.A. Stanowisko prezesa objęła Lidia Ukleja, która jest związana z CD-Action od ponad 15 lat. Spółka wyceniana jest na 8 milionów złotych. W ręce Inwestorów trafi 15,62% akcji. Akcje będą do kupienia w jednej serii, a maksymalny czas ich emisji to trzy miesiące.