Maja Strzelczyk z Canal+ do TVP Sport. Kiedy debiut na antenie?

  • TVP
Autor: rafs

Pierwszy transfer Jakuba Kwiatkowskiego. W lutym na antenie TVP Sport pojawi się nowa twarz.

Maja Strzelczyk dołącza do redakcji kanału sportowego publicznego nadawcy. Ogłoszono to w środę, 17 stycznia w mediach społecznościowych TVP Sport. Swój debiut na antenie będzie miała w środę, 7 lutego. Wtedy poprowadzi studio do półfinału Pucharu Króla Hiszpanii.

Reporterka przez wiele lat współpracowała z Canal+Sport. Jej praca dla francuskiego nadawcy skończyła się 31 grudnia 2023 roku. W internecie obecnie prowadzi podcast „Audiochwile”, w którym rozmawia z dziennikarzami i znanymi postaciami ze świata. Strzelczyk współpracowała także z Kanałem Sportowym, gdzie przez kilka miesięcy prowadziła program „KS Poranek”.

Jakub Kwiatkowski dyrektorem TVP Sport

Zmiany w mediach publicznych objęły także kanał TVP Sport. Stanowisko dyrektora stacji objął Jakub Kwiatkowski, który na początku grudnia 2023 roku przestał być rzecznikiem reprezentacji Polski w piłce nożnej. Zastąpił on Krzysztofa Zielińskiego, który był szefem stacji od lipca, gdy objął stery po Marku Szkolnikowskim. Zastępcą Zielińskiego był Sebastian Staszewski, który po zmianach na szczycie pozostał na czele portalu stacji. Kwiatkowski także pogratulował przejścia do redakcji TVP Sport Mai Strzelczyk.