Ciąg dalszy zmian w Telewizji Polskiej. Jakub Kwiatkowski szefem TVP Sport

  • TVP
Autor: rafs

Sensacyjny transfer do Telewizji Polskiej.

Według informacji Tomasza Włodarczyka, dziennikarza portalu Meczyki.pl, nowym szefem TVP Sport ma zostać Jakub Kwiatkowski, były rzecznik reprezentacji Polski w piłce nożnej. 3 grudnia odszedł on z Polskiego Związku Piłki Nożnej. Oznacza to, że po 4 miesiącach stanowisko dyrektora traci Krzysztof Zieliński. Do momentu objęcia stanowiska był wiceszefem biura spraw korporacyjnych ds. projektów strategicznych TVP. Zastąpił on Marka Szkolnikowskiego, który odszedł z Telewizji Polskiej. Nie wiadomo, co stanie się z Sebastianem Staszewskim, który był jego zastępcą i szefem portalu tvpsport.pl.

„19:30” zamiast „Wiadomości”

W czwartek, 21 grudnia Telewizja Polska wyemitowała w Programie Pierwszym nowy program informacyjny. Pierwsze wydanie „19:30”, bo tak nazywa się program, poprowadził Marek Czyż.  Program wyemitowano w TVP1, TVP Info i TVP Polonia. Oznacza to, że „Wiadomości” nadawane w latach 1989 – 2023 odeszły do historii.

Według ramówki do końca roku, „19:30” będzie jedynym serwisem informacyjnym nadawanym podczas dnia w TVP1. Nowy program to efekt zmian w mediach publicznych, do których doszło dzień wcześniej, w środę 20 grudnia.