Marek Piotr Wójcicki

Marek Piotr Wójcicki autorem podcastu „Ludzie są ciekawi”

mab

Marek Piotr Wójcicki ruszył z produkcją autorskiego podcastu „Ludzie są ciekawi”. Dziennikarz poprzednio był związany z Telewizją Polsat.

Podcast prezentuje historie przede wszystkim zwykłych ludzi. Ma formę intymnej rozmowy z drugą osobą. Do pierwszego odcinka Marek Piotr Wójcicki zaprosił kierowcę taksówki – Beatę. Dziennikarz rozmawiał między innymi na temat stereotypów o taksówkarzach, a także o ich klientach. Podcast nazywa się „Ludzie są ciekawi”.

W języku polskim tytuł brzmi dwuznacznie. Po pierwsze ludzie są ciekawi, bo mają zainteresowania, poglądy, zawody. W innym znaczeniu ludzie są ciekawi, bo interesuje ich życie innych. Ten podcast jest dla jednych i drugich – poinformował Marek Piotr Wójcicki we wstępie do podcastu.

Podcastu można słuchać za pośrednictwem serwisów: YouTube, Spreaker, Spotify i Google Podcast. 

Marek Piotr Wójcicki swoją karierę dziennikarską rozpoczynał w 1996 w Radiu Dla Ciebie, gdzie pełnił funkcję reportera, wydawcy i prezentera. Od 2004 do 2007 kierował redakcją informacji. W 2007 roku przeszedł do TVN24, gdzie prowadził serwisy biznesowe, a później współtworzył kanał TVN CNBC Biznes. Od 2010 roku związany jest z TV Biznes – początkowo przygotowując i prowadząc audycję „Ekonomia i rynek” we współpracy z Rzeczpospolitą. Później przeszedł do Polsat News. Ze stacją pożegnał się z końcem września 2021 roku.