Marta Kielczyk od 1 października prezenterką „Wiadomości TVP”

  • Telewizja
  • TVP
Autor: rafs

Dotychczasowa prowadząca „Panoramy” i serwisów w TVP Info Marta Kielczyk od 1 października poprowadzi główne wydanie Wiadomości TVP1 w nowej roli.

Informację o przejściu dziennikarki podał Super Express. Marta Kielczyk będzie prezenterką w programie „Wiadomości TVP” od soboty, 1 października br. Wcześniej prowadziła programy publicystyczne, a także „Panoramę” w TVP2, serwisy i pasmo „Wstaje dzień” w TVP Info czy przeglądy prasy w „Pytaniu na śniadanie” czy „Kawie czy herbacie?”.  Od 2015 roku należy do Zespołu Języka w Mediach Rady Języka Polskiego Polskiej Akademii Nauk. Prowadzi także wideobloga o języku. Z TVP związana jest od 1999 roku, kiedy wygrała casting i została prezenterką „Panoramy”.

fot. TVP

Matyszkowicz i zmiany w Telewizji Polskiej

Nowy prezes TVP Mateusz Matyszkowicz wprowadził zmiany w telewizji publicznej. Od początku urzędowania wprowadzono serwisy z informacjami ze świata oraz kultury w TVP Info, a także Joanna Kurska została szefową „Pytania na śniadanie”. Wystartowało także zapowiadane od wielu miesięcy pasmo TVP3 Info w TVP3.