Max rusza 11 czerwca. Co w ofercie?

  • Serwisy wideo
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: rafs

Platforma streamingowa Max wejdzie do Polski 11 czerwca. Tego dnia nowa usługa streamingowa zastąpi HBO Max.

W ramach jednej platformy użytkownicy będą mieli dostęp do treści globalnych marek takich jak HBO, DC czy Warner Bros., relacji z najważniejszych wydarzeń sportowych, w tym z Igrzysk Olimpijskich Paris 2024, a także bogatej oferty produkcji lokalnych i najlepszej rozrywki z TVN. Platforma Max wejdzie do Polski 11 czerwca, a nie jak to zapowiadano wcześniej, 17 czerwca. W niektórych krajach europejskich, w tym między innymi w Czechach i Słowacji będzie ona dostępna już 21 maja.

W serwisie Max dostępne będą treści od różnych dostawców usług medialnych, w tym katalog produkcji Max Original, bogata sekcja kultowych tytułów HBO, a także biblioteka TVN.

To już oficjalne – rozpoczynamy wspólne odliczanie do startu Maxa, który zadebiutuje na polskim rynku już 11 czerwca, czyli za nieco ponad miesiąc. Z każdą chwilą jesteśmy coraz bliżej wielkiej premiery. Każdy element platformy, od bogatej oferty treści po innowacyjny design strony i unikalne systemy rekomendacji, został starannie dopracowany, z myślą o potrzebach i oczekiwaniach użytkowników. Nie możemy się doczekać chwili, gdy zobaczą i doświadczą tego, co dla nich przygotowaliśmy” – mówi Maciej Gozdowski, Group Vice President – Streaming w Warner Bros. Discovery w Polsce.

Max to także miejsce dla wielbicieli produkcji dokumentalnych. Jeszcze w tym roku w serwisie zadebiutują polskie dokumenty Max Original – „Król Zanzibaru”, „Łowcy skór” czy „Hope” Martyny Wojciechowskiej. Pierwszy z nich opowiada o Wojciechu Żabińskim, założycielu sieci hoteli Pili Pili na Zanzibarze, który na łączną kwotę 7 mln złotych oszukał ponad 250 osób. Wśród ofiar tego oszusta znaleźli się nie tylko inwestorzy, pracownicy, ale także celebryci. Ponadto już w dniu premiery Max w Polsce na platformie będzie dostępnych ponad 1500 godzin treści dla dzieci.

Max będzie jedynym miejscem, gdzie będzie można obejrzeć każdy moment Igrzysk Olimpijskich Paris 2024. Dostęp do transmisji z igrzysk olimpijskich będzie obejmował wszystkie pakiety, co oznacza, że każdy użytkownik platformy uzyska pełny dostęp do relacji z tego wielkiego święta sportu.

Pakiety w Max – jakie ceny?

Na platformie Max będą dostępne trzy pakiety – Podstawowy, Standardowy i Premium. W komunikacie jednak nie podano, jakie ceny będą obowiązywać. Warto dodać, że Pakiet Podstawowy będzie umożliwiał oglądanie seriali, filmów i programów na dwóch obsługiwanych urządzeniach jednocześnie, ale z reklamami.  Użytkownicy HBO Max zostaną przeniesieni do nowej usługi wraz z ich historią odtwarzania.

Wszyscy użytkownicy platformy zyskają dostęp do kanału TVN. Stacje HBO, HBO 2 oraz HBO 3 będą częścią oferty pakietów Standard i Premium. Kupując pakiet dodatkowy „Kanały TV i Sport” użytkownicy mogą uzyskać dostęp do kolejnych 25 kanałów. Będą nimi TVN24, TVN24 BiS, CNN, Eurosport 1, Eurosport 2, TVN 7, TTV, METRO, TVN Style, TVN Turbo, TVN Fabuła, Warner TV, HGTV, Travel Channel, Food Network, Animal Planet, Cartoon Network, Cartoonito, ID, TLC, Discovery Channel, Discovery Historia, Discovery Life, Discovery Science oraz DTX.

HBO Max znika z Polski

HBO Max zakończy swoje istnienie w Polsce. Serwis wszedł 8 marca 2022 roku.  Na start nowej usługi, HBO Max została przygotowana oferta specjalna. W jej ramach użytkownicy otrzymali na zawsze zniżkę 33% od miesięcznej ceny przy utrzymaniu nieprzerwanej, miesięcznej subskrypcji. Nowi użytkownicy mogli skorzystać z promocyjnej zniżki, jeżeli wykupili subskrypcję w serwisie do dnia 31 marca. HBO Max w ramach jednego serwisu, oferowało użytkownikom zarówno nowe, jak i kultowe filmy oraz seriale takich producentów jak Warner Bros., HBO, DC, Cartoon Network oraz Max Original. Były także filmy Warner Bros. już 45 dni po ich premierze kinowej