Michael Jackson powraca do MTV. Stacja świętuje 40-lecie albumu „Thriller”

  • Telewizja
Autor: mab

2 grudnia MTV Polska zaprasza na film dokumentalny „Thriller 40”. Produkcja opowiada o płycie Michaela Jacksona, z której pochodzą utwory takie jak „Beat It” i „Billie Jean”.

„Thriller 40” to dokument wyreżyserowany przez Nelsona George’a. Czterdzieści lat po wydaniu albumu „Thriller”, reżyser rozmawia z fanami i piosenkarzami na temat fenomenu tej płyty. Twórcy przyjrzą się też kulisom pracy Michaela Jacksona. Mają zostać pokazane wcześniej nieudostępniane zdjęcia. O albumie opowiedzą między innymi Usher, Will.I.Am oraz Mark Ronson.

MTV Polska pokaże dokument w dniu jego światowej premiery. 2 grudnia film zobaczą użytkownicy serwisu streamingowego Paramount+ w wybranych krajach. Na ten moment SkyShowtime nie planuje udostępnić „Thriller 40” w polskiej wersji usługi.

Michael Jackson usunięty z historii

Kilka lat po śmierci Michaela Jacksona, telewizja HBO wyemitowała produkcję, której twórcy oskarżyli wokalistę o pedofilię. W wyniku emisji „Leaving Neverland” stacje na całym świecie, w tym w Polsce, zaprzestały emitowania utworów „króla pop”.

Telewizja MTV poszła o krok dalej. Od 1991 roku najważniejsza nagroda – Video Vanguard Award – nosiła nazwisko Michaela Jacksona. Jest to statuetka wręczana artystom w ramach podziękowania za wkład w kulturę MTV. W wyniku emisji filmu HBO, nadawca podjął decyzję o usunięcia z nazwy nagrody członu odnoszącego się do wokalisty.

MTV Polska z produkcjami Paramount+

To nie pierwszy raz, kiedy MTV Polska emituje nowości z biblioteki serwisu streamingowego Paramount+. W lipcu 2022 roku stacja pokazała produkcję „The Day the Music Died: American Pie”. Dokument opowiada o śmierci trzech popularnych muzyków rock’n’roll w tragedii lotniczej w 1959 roku oraz historię napisanego w związku z tym zdarzeniem utworu „American Pie”.