Film dokumentalny „Leaving Neverland” od 8 marca w HBO GO

  • Telewizja
  • HBO
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mtom

Od 8 marca na platformie HBO GO będzie można zobaczyć film dokumentalny przedstawiający zwierzenia osób, które jako dzieci przyjaźnili się z Michaelem Jacksonem i z dzisiejszej perspektywy opowiadają o swoich relacjach z Królem Popu. Emisja na antenie HBO została zaplanowana na kwiecień br.

„Leaving Neverland” opowiada o doświadczeniach dziesięcioletniego Jamesa „Jimmego” Safechucka i siedmioletniego Wade’a Robsona, z którymi zaprzyjaźnił się z Michaelem Jacksonem. Dzieci i ich rodzice byli zafascynowani piosenkarzem, który był wówczas u szczytu swojej kariery. Na podstawie wywiadów z obecnie 37-letnim Safechuckiem oraz 41-letnim Robsonem, ich matkami, żonami i rodzeństwem twórcy dokumentu rekonstruują historię długotrwałego wykorzystywania i analizują emocje, które sprawiły, że po narodzinach swoich synów obaj mężczyźni postanowili stawić czoła traumom z dzieciństwa.

Wiele kluczowych wspomnień z tego okresu jest związanych z odwiedzinami chłopców w posiadłości Neverland Ranch, która znajduje się na północ od Santa Barbara. Obaj mężczyźni przyznają, że pełna zabawek, kolejek górskich i egzotycznych zwierząt rezydencja, gdzie zawsze było pełno słodyczy i fast foodów, była kwintesencją dziecięcych marzeń.

Po latach James i Wade założyli rodziny i urodzili im się synowie. Dorastanie ich dzieci wywołało u nich burzę emocji. Bohaterowie dokumentu zaczęli wracać pamięcią do bolesnych wydarzeń, by w końcu zdać sobie sprawę, że trwające przez lata molestowanie położyło się cieniem na ich obecnym życiu. W obliczu załamania nerwowego dojrzeli do wyznania prawdy rodzinie. Teraz, po latach terapii, obaj mężczyźni postanowili zabrać głos i opowiedzieć światu swoje historie.

Dokument jest koprodukcją HBO i Channel 4, a za reżyserię i produkcję filmu odpowiedzialny jest Dan Reed (nominowany do nagrody Emmy za dokument HBO Three Days of Terror: The Charlie Hebdo Attacks i Morderca w deszczu). Nancy Abraham i Lisa Heller pełną obowiązki producentów wykonawczych ze strony HBO. Produkcję dokumentu dla Channel 4 zlecili Daniel Pearl, Tom Porter i Dorothy Byrne.