Michał Cholewiński z TVP Info do Polsat News

  • Telewizja
  • Polsat
Autor: mbog

Michał Cholewiński odchodzi z Telewizji Polskiej. Dziennikarz niebawem zadebiutuje na antenie Polsat News.

O przejściu Michała Cholewińskiego z TVP Info do Polsat News poinformował portal Press.pl. Dziennikarz od kilku miesięcy nie prezentował serwisów informacyjnych Telewizji Polskiej. Zniknął z anteny po tym, gdy pod koniec października 2020 roku skrytykował orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.

Michał Cholewiński rozpoczął karierę medialną na antenie TVP3 Łódź. W 2006 roku dołączył do ekipy TVN24. Początkowo był reporterem, później zaczął prowadzić serwisy informacyjne. W 2014 roku przeszedł do Telewizji Polskiej. Prezentował informacje w TVP Info, a później również w „Teleexpressie” TVP1. Współprowadził także poranny program TVP1 – „Dzień dobry Polsko”.

Ostatnio do ekipy Polsat News dołączył Igor Sokołowski. Dziennikarz będzie prowadzić pasmo „W rytmie dnia”.

Aktualizacja

Telewizja Polsat potwierdziła, że Michał Cholewiński dołączy do ekipy Polsat News. Dziennikarz będzie prowadził poranne pasmo „Nowy dzień”, które jest emitowane codziennie od godziny 5:59.

Chcę wykorzystać luz, energię i swobodę połączoną z umiejętnościami dziennikarskimi Michała w porannym paśmie „Nowy Dzień z Polsat News”. To nasz sztandarowy poranny program Polsat News emitowany również na głównej antenie Polsatu – mówi Dorota Gawryluk, Dyrektor Pionu Informacji i Publicystyki Telewizji Polsat.