Michał Rachoń wrócił do Telewizji Republika. Objął ważne stanowisko

  • Telewizja
  • TVP
Autor: rafs

Michał Rachoń oficjalnie poza Telewizją Polską. Był z nią związany w latach 2016-2023. Prowadził „Jedziemy”, „Woronicza 17” i „Minęła 20”.

Jedną z jego ostatnich produkcji to serial dokumentalny „Reset”. Pracował również w Polskim Radiu oraz w rozgłośniach lokalnych. Odszedł z TVP na skutek zmian w telewizji publicznej zaprowadzonych przez ministra Bartłomieja Sienkiewicza. W pierwszych dniach, co prawda, bronił TVP w siedzibie Telewizyjnej Agencji Informacyjnej na Placu Powstańców Warszawy 7. Potem jednak zauważono, że swoje programy tworzy z greenboxa w studiu Telewizji Republika. Rachoń tym samym powrócił do telewizji, którą tworzył od 2013 roku. Według informacji portalu Wirtualne Media potwierdzonych przez Tomasza Sakiewicza, szefa stacji i Gazety Polskiej, były rzecznik Prawa i Sprawiedliwości w Gdańsku będzie dyrektorem programowym stacji. Jak serwis zauważa, stanowisko było nieobsadzone.

Będzie zajmował się kontentem: pomysłami na programy, doborem gości wylicza Sakiewicz.

Rachoń w stacji prowadzi już program „Jedziemy”, który przeszedł z TVP Info. Dodatkowo ogłosił, że będzie prowadził kontynuację „Rock Rachoń” z TVP World – „We’re rolling”. W Telewizji Republika obecnie prowadzi również pasma informacyjne w wydaniu specjalnym dotyczącym „obrony mediów publicznych”. Na ten moment nie wiadomo, kto z byłych pracowników Telewizji Polskiej przejdzie także do Telewizji Republika.

Koniec dyżurów poselskich PiSu w PAP – „Wprowadzenie w stan likwidacji PAP to złamanie prawa

W trakcie audycji w Radiu Wnet były minister edukacji i nauki, a poseł Prawa i Sprawiedliwości Przemysław Czarnek potwierdził, że kończą z dyżurami w siedzibie Polskiej Agencji Prasowej. Spółka, podobnie jak Telewizja Polska i Polskie Radio zostały wieczorem w środę, 27 grudnia postawione w stan likwidacji przez ministra Sienkiewicza. Zdaniem posłów byłej partii rządzącej, jest to złamaniem prawa, bo prezes PAP Marek Błoński przekazał informację, że agencji nie grozi stan niewypłacalności finansowej. Nie wiadomo, kiedy PiS podejmie podobną decyzję o rezygnacji z dyżurów w gmachu Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.