MTV 00s ubiega się o koncesję. Start w sierpniu

  • Telewizja
Autor: mbog

Spółka ViacomCBS Networks International Czech s.r.o. złożyła wniosek o wydanie czeskiej koncesji dla kanału MTV 00s. Stacja ma ruszyć na początku sierpnia.

MTV 00s powstanie w wyniku rebrandingu dostępnego w Polsce kanału VH1 Europe. Stacja ta nadaje na licencji wydanej przez czeski organ Rada pro rozhlasové a televizní vysílání w 2009 roku. Koncesja jest ważna do października br. Portal Parabola.cz poinformował, że MTV 00s będzie nadawał na nowej licencji. Nadawca nie zamierza przedłużać istniejącej już koncesji dla VH1 Europe.

1 czerwca doszło do zmian w innym kanale ViacomCBS. MTV Music 24 zostało zastąpione przez Nick Music. Ten kanał muzyczny również nadaje na czeskiej licencji. Jednak w tym przypadku nadawca zdecydował się na zmianę nazwy w istniejącej już koncesji.

Kanał MTV 00s będzie emitować wyłącznie teledyski, które powstały na początku XXI wieku. W ofercie stacji znajdą się takie pasma jak: „2 4 1 Hits”, „Rock’n’Roll Anthems”, „Dancefloor Fillers” oraz „Get the Party Started”.