„Na dobre i na złe” i „Na sygnale” – medyczne środy w TVP 2

  • Telewizja
  • TVP
Autor: mbog

4 września, w środę telewizyjna Dwójka rozpocznie emisję nowych sezonów seriali „Na dobre i na złe” i „Na sygnale”.

Nielegalna imigrantka z Jemenu

Jesienią TVP 2 pokaże już 21. sezon serialu medycznego „Na dobre i na złe”. W premierowych odcinkach Wiktoria (Katarzyna Dąbrowska). wybierze się w romantyczną podróż do Hiszpanii razem z Blanką (Pola Gonciarz) oraz doktorem Perezem (Marcin Krajewski). Lekarka odwiedzi malowniczą Andaluzję, gdzie dotąd mieszkała jej babcia. Doktor Consalida spotka się tam z Anną Wilson (Martyna Kowalik), matką Jędrka, która opowie lekarce o swoich problemach i wyzna, dlaczego przed laty musiała porzucić syna.

Z kolei Falkowicz (Michał Żebrowski) oznajmi Kasi (Ilona Ostrowska), że pragnie, aby ich rodzina się powiększyła, by ukochana urodziła mu syna. Mecenas Smuda, gdy pozna plany męża, będzie bliska paniki. Tymczasem Hanię (Marta Żmuda Trzebiatowska) i Michała (Mateusz Janicki) na jesieni połączy nie tylko przyjaźń. Ich szczęściu szybko zagrozi jednak prokurator. Młodzi lekarze pomogą nielegalnej imigrantce, która przyjedzie do Polski z Jemenu. O ich wspólnych działaniach dowie się policja i obojgu zagrozi więzienie za współudział w przemycie ludzi.

W kolejnym sezonie do obsady serialu dołączy Jakub Gąsowski – syn Piotra Gąsowskiego i Hanny Śleszyńskiej, który zagra Zdziśka, nowego salowego. Na jesieni w Leśnej Górze pojawią się również kolejni stażyści.

Nowe odcinki „Na dobre i na złe” będzie można oglądać o niezmienionej porze – w środy o godzinie 20:55 w TVP 2. W dni, w których Jedynka będzie transmitować mecze Ligi Mistrzów, serial będzie emitowany 5 minut wcześniej.

Pościg za porywaczem

W nowym sezonie „Na sygnale” widzów czeka wiele niespodzianek. Martyna (Monika Mazur) będzie musiała zmierzyć się z kilkoma niespodziewanymi sytuacjami w swoim życiu. Tymczasem Anna (Lea Oleksiak), Zosia (Edyta Bełza), Wiktor (Wojciech Kuliński) oraz Nowy (Kamil Wodka) będą chcieli odpocząć od obowiązków podczas biwaku. Ich relaks zostanie jednak zakłócony przez myśliwych, którzy wyznaczyli sobie cel chodzący na dwóch nogach.

Ponadto zespół doktor Reiter będzie świadkiem porwania dziecka. Dziewczynkę z jej urodzinowego przyjęcia uprowadzi mężczyzna w stroju super bohatera. Ratownicy od razu ruszą w pościg, ale pomoc dziecku okaże się bardzo trudnym zadaniem.

W nowych odcinkach ratownicy zostaną wezwani do starszej kobiety, która „zasłabła” w parku. Na miejscu odkryją jednak, że seniorek jest kilka i wszystkie zachowują się, jakby postradały zmysły. Zamiast ćwiczyć wspólnie jogę, staruszkom wydaje się, że są „syrenami”. Kilka minut później do grona „szalonych” dołączy Kuba (Wojciech Zygmunt). Chłopak nagle zacznie się rozbierać i wyzna szefowi miłość.

Nowe odcinki „Na sygnale” będą emitowane w środy o godzinie 21:55 w TVP 2.