News24 będzie nadawać program „Zero Ograniczeń”

  • Telewizja
Autor: rafs

Kanał News24 od poniedziałku, 11 kwietnia rozpocznie emisję programu „Zero Ograniczeń”. Jest on kontynuacją audycji „Bez Ograniczeń”, którą nadawała Superstacja.

„Zero Ograniczeń” ma taką samą formułę jak audycja „Bez Ograniczeń” nadawana na antenie Superstacji w latach 2007-2019. Widzowie będą mogli dzwonić do studia telefonicznie oraz przez Skype. Program będzie nadawany od poniedziałku do piątku w godzinach 21:30 – 22:30 w News24.

Pierwsze wydanie zadebiutuje w poniedziałek, 11 kwietnia. Prowadzącym ma być Jacek Zimnik, tak jak było w przypadku „Bez Ograniczeń”. Program o nazwie „Zero Ograniczeń” dziennikarz nadawał na fanpage’u na Facebooku o tej nazwie w latach 2019-2020. Pierwszą emisję poprowadzono 30 lipca 2019 roku. Do niego można było dzwonić telefonicznie, a także wypowiadać się na czacie transmisji live. Zimnik prowadził „Zero Ograniczeń” samodzielnie, jednak pojawiali się także goście jak Jakub Wątły czy Janusz Płoński.

„Bez Ograniczeń” w Superstacji

Program „Bez Ograniczeń” nadawano na antenie Superstacji w latach 2007-2019. W nim poruszano tematy polityczne i społeczne. Widzowie mogli dzwonić do studia za pomocą telefonu oraz przez Skype. Na wypowiedź mieli 90 sekund. Można było także wysyłać SMS-y i wypowiadać się na fanpage’u programu na Facebooku. Podczas trwania emisji prowadzona była także sonda SMS. „Bez Ograniczeń” było emitowane w różnych wersjach: 30-minutowej, 90-minutowej i godzinnej. Emisję prowadzono zazwyczaj późnym wieczorem (w tym emisje nocne od godziny 0:00), choć zdarzały się także emisje dzienne w wersji 30-minutowej. W ostatniej ramówce Superstacji program był o godzinie 22:55. Ostatnie wydanie nadano w niedzielę, 28 lipca 2019 roku i prowadzili je Jacek Zimnik i Beata Tadla.

Zniknięcie programu z ramówki miało związek ze zmianami w profilu Superstacji spowodowanymi, zdaniem Telewizji Polsat, niezadowalającymi wynikami oglądalności. W przeszłości gospodarzami audycji byli także Monika Podyma, Konrad Wąż, Małgorzata Serafin, Jarema Jamrożek, Piotr Jędrzejek, Artur Warcholiński, Bartek Cebeńko, Janusz Weiss, Janusz Płoński, Jarosław Ważny, Maciej Mroczek, Kuba Wątły, Grzegorz Łaguna, Mirosław Oczkoś, Adam Feder i Marek Czyż.

O News24

News24 wystartowało 1 lutego 2022 roku z emisją testową. Jest stacją informacyjną, która ma nadawać informacje także spoza dużych metropolii. Początkowo nadawano wewnętrznie przez brak umów z dostawcami telewizji. W czwartek, 24 lutego w związku z rosyjską inwazją na Ukrainę uruchomiono emisję testową na facebookowym profilu stacji. Od wtorku, 1 marca stacja nadaje właściwy program. Programy prowadzą Jacek Zimnik (w przeszłości Superstacja), Magdalena Rataj (dawniej Radio Nowy Świat), Daria Wąsiewska (w przeszłości prezenterka pogody w Polsacie). Są również Marcin Antosiewicz (w przeszłości korespondent TVP w Berlinie), czy Michał Adamiuk (dawniej Radio Zet). Kanał obecnie jest dostępny między innymi w ramach WP Pilot, CDA TV oraz m.in. w sieciach Softnet, Sat Film czy Bart-Sat. Stacja na ten moment nie ma umowy z żadnym dużym dostawcą telewizji w Polsce.