Nowakowska, Węgiel i Sikora prowadzącymi Junior Eurowizję 2019

  • Telewizja
  • TVP
Autor: mbog

Telewizja Polska oraz Europejska Unia Nadawców ogłosili, kto poprowadzi Konkurs Piosenki Eurowizji Junior 2019. Gospodarzami widowiska, które odbędzie się 24 listopada w Gliwicach, będą: Ida Nowakowska, Roksana Węgiel oraz Aleksander Sikora.

16. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci, który odbył się w 2018 roku w Mińsku, wygrała Roksana Węgiel. W przeciwieństwie do Eurowizji dla dorosłych, gospodarzem kolejnej edycji juniorskiej wersji wydarzenia nie zawsze jest kraj, który wygrał konkurs. Jednak w wyniku plebiscytu zorganizowanego przez Europejską Unię Nadawców organizatorem Junior Eurowizji 2019 została Polska. W tegorocznej edycji wydarzenia wezmą udział reprezentanci z 19 europejskich krajów. Hasło tegorocznego konkursu to #ShareTheJoy, a konkurs pokaże w Polsce TVP 1.

Ida Nowakowska

Nowakowska jest polską tancerką, aktorką i prezenterką telewizyjną. Karierę aktorską rozpoczęła w wieku 7 lat. Jest absolwentką Warszawskiej Szkoły Baletowej, Professional Performing Arts School w Nowym Jorku i wydziału Filmu, Teatru i Telewizji Uniwersytetu Kalifornijskiego (UCLA). Tańczyła na deskach Metropolitan Opera i Lincoln Center w Nowym Jorku oraz w musicalach Teatru Muzycznego Roma.

Ida Nowakowska - You Can Dance
Ida Nowakowska w „You Can Dance – Po prostu tańcz” – fot. Cezary Piwowarski / TVN

Zagrała w wielu filmach, m.in. jedną z głównych ról w filmie ze Steven’em Seagal’em. Była uczestniczką pierwszej edycji i jurorką dziewiątej edycji talent-show „You Can Dance – Po prostu tańcz” w telewizji TVN. Reprezentowała również Polskę w składzie jurorskim programu „The Worlds Best” emitowanym na antenie CBS. Ponadto Ida Nowakowska jest prowadzącą programy TVP: „Bake Off Junior” i „Bake Off- Ale Ciacho!” oraz „Pytanie na Śniadanie” i „Wakacyjna Trasa Dwójki”.

Roksana Węgiel

Roksana Węgiel jest jedną z najmłodszych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Najpierw, w wieku 14 lat wygrała pierwszą polską edycję „The Voice Kids”, a następnie zwyciężyła w konkursie Eurowizji Junior 2018 w Mińsku. Zdobyła pierwsze, historyczne zwycięstwo dla Polski. Za pierwszy singiel „Żyj” Roksana dostała złotą płytę. W styczniu 2019 wokalistka uzyskała nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyk w kategorii Fonograficzny Debiut Roku. Debiutancki album Roksany Węgiel ukazał się 7 czerwca 2019 roku.

Roksana Węgiel w „The Voice Kids” – fot. TVP

Aleksander Sikora

Aleksander Sikora jest dziennikarzem i prezenterem telewizyjnym. Na początku swojej medialnej kariery był prezenterem stacji muzycznych: VIVA, 4Fun TV oraz iTV (obecnie TO!TV). W 2015 roku został współprowadzącym program „Apetyt na zdrowie” w TVN Meteo Active. Dziennikarz jednocześnie rozpoczął współpracę z serwisem Plotek.pl, był redaktorem wideo.

Aleksander Sikora - Pytanie na śniadanie
Aleksander Sikora – fot. TVP

Później Sikora został komentatorem i reporterem „Pytania na śniadanie”, a następnie prowadzącym poranny program telewizyjnej Dwójki. Sikora współprowadzi także „Wakacyjną Trasę Dwójki”. Od września tego roku – wraz z Anną Lucińską – na antenie TVP2 poprowadzi nowy program „Wkręceni w randkę”.