Usta Usta

Nowe odcinki serialu „Usta Usta” od września w TVN

mbog

6 września – po niemal dekadzie – na antenę TVN powróci serial „Usta Usta”. Na ekran wracają ci sami bohaterowie, ale w zupełnie nowym momencie ich życia.

Produkcja opowiada o życiowych dylematach trzech par. Głównych bohaterów, mimo wielu różnic, łączy prawdziwa przyjaźń. Choć życie każdego poszło w innym kierunku, są zgraną paczką, rozumieją się w pół słowa, potrafią razem śmiać się i wspierać, kiedy trzeba.

Pracujący na kontrakcie w Stanach Zjednoczonych Adam (Paweł Wilczak) szokuje swoich przyjaciół informacją, że się żeni – zaprasza wszystkich na swój ślub do Bostonu. Leon, jego syn nie zamierza uczestniczyć w ślubie ojca i porzucać swojego dotychczasowego życia. Adam zjawia się w Warszawie, żeby przekonać go do podróży i do swojej przyszłej żony. Podczas wizyty ulega niegroźnemu wypadkowi na lotnisku i ląduje w szpitalu.

Piotrek (Wojciech Mecwaldowski) z Izą (Sonia Bohosiewicz) wychowują dwójkę dorastających dzieci i borykają się z kłopotami finansowymi. Żeby związać koniec z końcem, Piotrek jeździ na taksówce i pracuje jako opiekun osób starszych. Iza pracuje w firmie organizującej konferencje – zarabia więcej od męża. Szybko zbliżająca się 50-tka i brak satysfakcji z pracy sprawiają, że Piotrek jest coraz bardziej przybity i zdołowany.

Krzysztof (Marcin Perchuć) jest nieszczęśliwy w swoim drugim małżeństwie. On i Alex (Magdalena Walach) nie mają już ze sobą zbyt wiele wspólnego – przestali się nawet lubić. Krzysztof tęskni za domem rodzinnym: Agnieszką (Magdalena Popławska) i dziećmi. Była żona pracuje w wydawnictwie, ale nie spełnia się zawodowo.

Dzieci bohaterów „Usta Usta”

W czwartym sezonie „Usta Usta” ważną rolę będą odgrywać dzieci głównych bohaterów. Co robią w życiu i jak wyglądają po dziesięciu latach?

Leon (Maciej Marcin Tomaszewski)

Piętnastoletni syn Adama i Julii. Zrezygnował z wyjazdu z ojcem, uczy się w szkole lotniczej z internatem. Ma kłopot z odnalezieniem się w grupie, jest na etapie szukana swojej tożsamości. Stara się znaleźć dla siebie miejsce w nowej sytuacji i nowej rodzinie. W rezultacie zakochuje się pierwszy raz w życiu.

Leon (Maciej Marcin Tomaszewski)
fot. Piotr Litwic / TVN

Zosia (Aniela Płudowska) i Zuza (Olga Rayska)

Córki bliźniaczki Agnieszki i Krzysztofa. Zosia jest wzorową uczennicą, która marzy o karierze prawniczki. Nieustannie siedzi w książkach. Zuza jest jej całkowitym przeciwieństwem. Najchętniej siedzi w swoim telefonie. Lubi imprezy i chłopaków. Łączy je zainteresowanie Leonem.

Zosia, Agnieszka i Zuza
fot. Piotr Litwic / TVN

Maja (Oliwia Ogorzelska)

Trzynastoletnia córka Izy. Uwielbia śpiewać, ale nie ma do tego talentu. Nagłe pojawienie się biologicznego ojca, o którego istnieniu nie miała pojęcia, wywraca jej życie do góry nogami. Z dnia na dzień Piotrek przestaje być dla niej ojcem, a staje się po prostu „Piotrkiem”.

Maja (Oliwia Ogorzelska)
fot. Piotr Litwic / TVN

Adaś Junior (Łukasz Gawroński)

Siedemnastoletni syn Izy i Piotrka. Gra na gitarze, ma swój zespół. Przyjaźni się z Leonem.

Adaś Junior (Łukasz Gawroński)
fot. Piotr Litwic / TVN

„Usta Usta” w TVN i Playerze

Serial „Usta Usta” będzie można oglądać w niedziele o godzinie 21:30 w TVN, od 6 września. Czwarty sezon liczy sześć odcinków. Produkcja będzie udostępniania przedpremierowo (od drugiego odcinka) w serwisie Player.pl.