Premierowe odcinki „Świat według Kiepskich” późno w nocy. „Modyfikacja układu ramówki”

  • Telewizja
  • Polsat
Autor: mbog

Telewizja Polsat podjęła decyzję o przeniesieniu emisji serialu „Świat według Kiepskich” na godziny nocne. Zmiana dotyczy tylko dwóch ostatnich odcinków sezonu – numer 575 i 576.

W dotychczasowym paśmie serialu, o godzinie 20:05 widzowie Telewizji Polsat będą mogli obejrzeć film „Sami swoi”. W kolejnych tygodniach stacja również emitować będzie polskie produkcje komediowe: „Nie ma mocnych”, „Kochaj albo rzuć”, „Wkręceni” i „Wkręceni 2”. Jak poinformował nas nadawca, decyzja o przesunięciu „Świata według Kiepskich” na godziny nocne jest związana z chęcią uporządkowania ramówki na okres zimowy.

Zmiana godziny emisji serialu wynika z faktu, że stacja podjęła decyzję o modyfikacji układu ramówki. Zmiany obowiązują od 1 grudnia – poinformowała nas Telewizja Polsat.

„Świat według Kiepskich” – co się wydarzy?

W odcinku numer 575 widzowie zobaczą plebiscyt na lokatora wszechczasów. Może nim zostać każdy, kto wprowadza do wspólnoty lokatorskiej kulturę i poziom europejski. Mieszkańcy kamienicy przy Ćwiartki ¾ stają w szranki o ten zaszczytny tytuł. Największe emocje, zwłaszcza w Ferdku, wywołuje pewien, nieco wywrotowy, pomysł Jolasi.

Natomiast w ostatnim odcinku sezonu Paździochowa spróbuję na zawsze usunąć Boczka ze wspólnego kibla. Aby osiągnąć swój cel, dowodzi, że Boczek łamie stary regulamin korzystania z WC. Działania Paździochowej spotykają się z entuzjazmem lokatorów kamienicy – jedynie Ferdek pozostaje sceptyczny.

Komitet obrony Boczka
fot. Grzegorz Gołębiowski / Polsat

Sezon z „Boczkiem” i Paździochem

27 października Telewizja Polsat rozpoczęła emisję nowego, trzydziestego sezonu serialu „Świat według Kiepskich”. Odcinki te zostały nagrane jeszcze przed pandemią COVID-19 i śmiercią aktorów wcielających się w głównych bohaterów: Dariusza Gnatowskiego i Ryszarda Kotysa, czyli serialowego „Boczka” i Mariana Paździocha. Ponadto do obsady dołączyły Hanna Śleszyńska i Hanna Klepacka.

„Świat według Kiepskich” można oglądać w środy od godziny 20:05, emisja po dwa odcinki. Natomiast 1 grudnia serial zostanie pokazany w nocy z środy na czwartek od godziny 2:35. Produkcja dostępna jest również za darmo w internecie na polsatgo.pl.