Bunt

Nowy serial „Bunt” wkrótce w TVN i Player.pl. W roli głównej Jan Wieczorkowski

mbog

Na początku 2022 roku w telewizji TVN i na platformie Player.pl zadebiutuje serial „Bunt”. Zdjęcia do produkcji trwają od kilku tygodni w zamku Florkiewiczów w podkrakowskiej Młoszowej.

Kajetan, Lolita, Jajko, Zośka, Bolo i inni – każdy z tych bohaterów serialu przeżył już swój nastoletni bunt. Jednak w ich przypadku było to coś więcej niż burza hormonów. Dysfunkcyjne rodziny, konflikty z prawem, niewłaściwe towarzystwo to tylko niektóre z powodów ich pobytu w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym. A tam apodyktyczna pani dyrektor – Agata Gawron (Monika Buchowiec) – systematycznie wprowadza nowe obostrzenia i kary, które blokują młodzież, poniżają ją i jeszcze bardziej pogrążają w problemach, z którymi się zmagają.

W końcu młodzi nie wytrzymują i wybucha bunt w obronie własnej godności. Strajk eskaluje – sytuacja staje się na tyle poważna, że zbuntowanym bohaterom grozi interwencja policji i więzienie. Ostatnią deską ratunku jest były dyrektor ośrodka, legendarny Tomasz Wilk (Jan Wieczorkowski), który w wyniku dramatycznych wydarzeń z przeszłości skazał się na banicję. Dawny wychowawca kiedyś dostrzegł w nich potencjał, dotarł do nich i zaakceptował – teraz znów staje po ich stronie.

– „Bunt!” to totalne zderzenie młodości z „dziadersami”, „boomerami”, a zwłaszcza z systemem. „Bunt!” to energia, muzyka, humor i prawda. Ale przede wszystkim „Bunt!” to rozsadzające ekran emocje! – poinformowała Marta Fujak, producentka wykonawcza serialu.

Bunt: Jan Wieczorkowski
fot. TVN / FOKUSMEDIA.COM.PL

W mieszkańców Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego wcielają się: Natalia Jędruś, Maciej Kucharski, Ola Grabowska, Małgorzata Majerska, Maja Wolska, Iga Górecka, Maciej Kosiacki, Jakub Pruski, Aleksander Kaleta i Maciej Kobiela. W obsadzie nowego serialu znaleźli się również Magdalena Turczeniewicz, Antoni Milancej, Bartosz Picher, Lidia Sadowa, Krzysztof Piątkowski, Marta Mazurek, Weronika Asińska i Paweł Dobek. Scenariusz, oparty na oryginalnym pomyśle TVN, tworzą Maciej Kazula i Beata Halastra. Reżyserem formatującym „Buntu” jest Darek Twaróg.

Bunt
fot. TVN

Premiera zaplanowana jest na początek przyszłego roku w TVN i Player.pl.