Od marca droższe Viaplay w Polsce

  • Internet
  • Serwisy wideo
  • Viaplay
Autor: rafs

Od 1 marca 2023 roku Viaplay podwyższy cenę subskrypcji w Polsce.

Do 28 lutego 2023 roku subskrypcja miesięczna pakietu Viaplay Total w Polsce kosztuje 34 zł. Od 1 marca przyszłego roku dostęp będzie kosztował 55 zł miesięcznie. To wzrost ceny o 21 zł, który związany jest najpewniej z nowymi prawami transmisyjnymi (Premier League czy Formuła 1). Jednocześnie Viaplay udostępniło możliwość zakupu rocznej subskrypcji, która w rozrachunku miesięcznym będzie kosztować 33,25 zł, a rocznie 399 zł. Promocja kończy się 31 grudnia. Z informacjami można zapoznać się tutaj.

fot. viaplay.pl/własne
fot. viaplay.pl/własne

Viaplay świętuje rok w Polsce

W Polsce Viaplay jest dostępne od 3 sierpnia 2021 roku. Można w ramach subskrypcji oglądać filmy i seriale, w tym Viaplay Originals. W ramach sportu jest dostęp do pilkarskiej Bundesligi, darta od PDC, IndyCar, Ligi Europy, Ligi Konferencji Europy, czy do walk MMA, w tym KSW. Od sezonu 2022/23 będą nadawać w Polsce rozgrywki piłkarskiej Premier League (2 topowe mecze w kolejce będą nadane w Canal+), a od sezonu 2023 Formułę 1.

Platforma często spotyka się z krytyką subskrybentów, którzy skarżą się na problemy ze streamingiem, brakiem dostępu do spotkań oraz występującą pikselozą podczas transmisji. Są one w jakości 720p i 50 klatkach na sekundę. Mimo obietnic Andersa Jensena, do tej pory nie pojawiły się w ofercie przekazy ze spotkań w jakości 4K.