Canal+ pokaże Premier League z komentarzem Viaplay

  • Internet
  • Telewizja
  • Canal+
  • Serwisy wideo
Autor: rafs

Canal+ będzie transmitował dwa topowe mecze Premier League przez trzy następne sezony. Jak poinformowano na fanpage’u stacji na Facebooku, komentarz zapewni zespół Viaplay.

W piątek, 15 lipca poinformowano, że Canal+ doszedł do porozumienia z Viaplay w sprawie dostępności do serwisu streamingowego w ramach Platformy Canal+. W komunikacie także zawarto informację dotyczącą tego, że Canal+ pokaże dwa topowe mecze z każdej kolejki Premier League przez trzy najbliższe sezony. Viaplay za to otrzyma transmisje z dwóch spotkań w kolejce eWinner 1. ligi żużlowej.

Mecze Premier League w Canal+ z komentarzem Viaplay

W komentarzach pod informacją na fanpage’u CANAL+ Polska postawiono pytanie dotyczące komentarza do spotkań Premier League w CANAL+Sport. Oficjalny profil stacji odpowiedział, że spotkania będą transmitowane z komentarzem zapewnionym przez Viaplay.

fot. Facebook CANAL+ Polska/screenshot

Do zespołu skandynawskiej platformy streamingowej ostatnio dołączyli Przemysław Pełka, Marcin Pawłowski, Adrian Olek, Michał Gutka, Wojciech Piela czy Paweł Grabowski. Możliwe, że dotychczasowy zespół komentatorski Viaplay (m.in. Rafał Wolski, Piotr Domagała, Szymon Ratajczak, Kamil Kania, Dawid Król) także będzie komentować mecze Premier League na Viaplay, jednak trzeba pamiętać, że mogą z nimi kolidować mecze Bundesligi.

Viaplay z prawami do Premier League

NENT Group (obecnie Viaplay Group) w 2021 roku zapewniło sobie prawa do transmisji Premier League w Polsce, Holandii, Estonii, Łotwie i Litwie. Mają one obowiązywać do 2028 roku. Każdego sezonu Viaplay pokaże na żywo 380 meczów Premier League. Większość transmisji spotkań ma posiadać lokalny komentarz. Do tej pory Viaplay pokazywało spotkania Premier League w Szwecji, Danii, Norwegii i Finlandii. Obecnie Viaplay nadaje na swoich streamach mecze kontrolne drużyn Premier League. W ofercie platformy dostępne są także dokumenty wyprodukowane przez ligę dotyczące legend rozgrywek.