Oddziały regionalne Telewizji Polskiej dostępne za darmo w jakości HD w TVP VOD i TVP GO

  • TVP
Autor: rafs

Telewizja Polska udostępniła kanały regionalne w podwyższonej jakości obrazu.

16 ośrodków regionalnych TVP (TVP3) jest teraz dostępne za darmo w ramach oferty TVP VOD i aplikacji TVP GO w jakości HD. Dodatkowo obraz na tych kanałach jest dostępny w 50 klatkach na sekundę. Takie udogodnienie wdrożono również w ramach anten ogólnopolskich TVP1 i TVP2.

Pozostałe stacje są dostępne w 30 klatkach na sekundę.

Kanały ponadto są dostępne w standardowej rozdzielczości 576p oraz w najniższej, 288p. Można również ustawić automatyczną jakość odtwarzania, która będzie się dostosowywać do warunków łącza internetowego.

Od 2023 roku ośrodki regionalne Telewizji Polskiej nadają w jakości HD. Było to związane z przejściem multipleksu 3 naziemnej telewizji cyfrowej (MUX TVP) do standardu DVB-T2. Nadawca jednak nie wprowadził tego do tej pory w ofercie multimedialnej dostępnej poprzez darmową aplikację TVP GO i darmowy serwis TVP VOD.

fot. TVP VOD/własne

Elżbieta Żywioł poza TVP. „Pora iść dalej”

Telewizja Polska straciła swoją pracownicę. Elżbieta Żywioł 2 maja pożegnała się z nadawcą publicznym. Była jedną z nielicznych twarzy TVP INFO, która pozostała w redakcji po wznowieniu emisji 29 grudnia 2023 roku. Początkowo pojawiła się jako gospodyni serwisów informacyjnych 6 stycznia br. Po negatywnych reakcjach internautów, którzy zarzucali jej firmowanie stronniczych materiałów atakujących ówczesną opozycję, dyrektor anteny postanowił zdjąć Elżbietę Żywioł z wizji, pozostawiając ją jednocześnie w redakcji.