Oferta Onet Sport i Przeglądu Sportowego na EURO 2020

  • Internet
  • Prasa
  • Dzienniki
  • Onet
Autor: mbog

Program „Misja Euro”, stałe studia meczowe, codzienny „Euroraport”, „Przegląd Kadr”, cykl redakcyjny „Korzenie Kadry”, a także „Skarb Kibica” będący dodatkiem do Przeglądu Sportowego i Faktu – to oferta programowa Ringier Axel Springer Polska na czas nadchodzących Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2020.

Emitowaną od 11 czerwca codziennie o godzinie 10:30 „Misję Euro” poprowadzą doskonale znani kibicom piłkarskim: Łukasz Wiśniowski i Krzysztof Marciniak. W programie w roli ekspertów pojawią się asy ofensywnej gry, byli piłkarze reprezentacji Polski: Tomasz Frankowski, Marek Citko, oraz Roman Kosecki i Jacek Ziober, którzy wraz z prowadzącymi będą analizować wszystko to, co dzieje się na EURO. Nie zabraknie też rozmów z innymi gośćmi, nie tylko ze świata futbolu.

Program „Misja Euro” będzie emitowany na żywo na stronie głównej Onet.pl, na Facebooku Onetu Sport i Przeglądu Sportowego oraz na Youtube Przeglądu Sportowego.

Nie wiem, jak do EURO 2020 będzie przygotowana nasza kadra, ale my w Ringier Axel Springer Polska już nie możemy doczekać się otwarcia mistrzostw. Jesteśmy gotowi, mamy ambitny plan i odpowiednich zawodników, żeby go zrealizować. Czytelnicy naszych serwisów Onet Sport, Przegladsportowy.pl i gazet Przegląd Sportowy i Fakt dostaną wszystko, czego potrzebują. Będą programy wideo, znane twarze, świetni piłkarze i oczywiście zalew tekstów poświęconych reprezentacji Polski i całemu turniejowi. Pokażemy też jak rodziła się reprezentacja, na którą tak liczymy – mówi Jacek Stańczyk, redaktor naczelny serwisów sportowych Ringier Axel Springer Polska.

Kolejną propozycją programową przygotowywaną z okazji EURO 2020 są studia meczowe emitowane przy okazji każdego meczu Polaków. Pierwsze studio meczowe pojawi się w Onecie 14 czerwca przy meczu ze Słowacją w godzinach 17:30 – 18:00 i 20:00 – 20:30. Kolejne 19 i 23 czerwca. Ekspertami w programie będą stali eksperci „Misji Euro”: Roman Kosecki, Tomasz Frankowski i Marek Citko.

„Euroraport” jest z kolei codziennym, kilkunastominutowym programem na żywo nadawanym z Sopotu, czyli z bazy reprezentacji Polski. Program będzie realizowany od 10 czerwca do 11 lipca o godzinie 20:00. Wyjątkowo w dni meczów reprezentacji Polski program będzie realizowany wcześniej. Poprowadzą go wysłannicy Onetu Sport i Przeglądu Sportowego na EURO: Izabela Koprowiak, Robert Błoński, Mateusz Janiak i Dariusz Dobek.

W cyklu reportaży „Korzenie Kadry” redakcja pokaże, jak rodziła się nasza reprezentacja. Dziennikarze Onetu Sport i Przeglądu Sportowego przedstawią sylwetki kadrowiczów, ruszą też portugalskim szlakiem Paulo Sousy. Porozmawiają z ich rodzinami i przyjaciółmi, pokażą miejscowości, w których wychowali się reprezentanci oraz trener. Cykl będzie publikowany od 11 czerwca w Onecie Sport i Przeglądzie Sportowym.

W serwisie PrzegladSportowy.pl ruchomy czas emisji będzie miał program „Przegląd Kadr”, w którym dziennikarze będą oceniać szanse poszczególnych zespołów, relacjonować najważniejsze wydarzenia oraz analizować sytuacje w grupach.

Skarb kibica – EURO 2020

Z okazji EURO 2020 redakcja Przeglądu Sportowego przygotowała także dodatki specjalne, a także wyjątkowe wydanie „Skarbu Kibica”. W czwartek (10 czerwca) dodatkiem do Przeglądu Sportowego będzie terminarz na ścianę EURO 2020. Dzień później (11 czerwca) wraz z Przeglądem Sportowym i Faktem ukaże się „Skarb Kibica EURO 2020”.

Na 204 stronach Skarbu Kibica będą wszystkie informacje potrzebne do tego, by przez miesiąc z przyjemnością śledzić rozgrywki. Najwięcej miejsca poświęciliśmy oczywiście reprezentacji Polski i jej trenerowi Paulo Sousie, ale pozostałe 23 ekipy też zostały szczegółowo przedstawione – zapowiada Paweł Wołosik, redaktor naczelny Przeglądu Sportowego.

Piątkowe wydanie wraz ze „Skarbem Kibica” będzie dostępne również w aplikacji oraz dla subskrybentów przegladsportowy.pl i Mediaklub.pl. Redaktorami prowadzącymi dodatku są Marcin Dobosz i Maciej Szmigielski, a za jego przygotowanie graficzne odpowiada Cezary Piotrowski.