Około 5 milionów złotych z koncertu charytatywnego TVN dla Ukrainy

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mab

20 marca TVN, Player.pl i kilkadziesiąt stacji na całym świecie transmitowały charytatywny koncert „Razem z Ukrainą”. Dzięki akcji udało się zebrać około 5 milionów złotych, które zostaną przekazane na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej.

Podczas koncertu „Razem z Ukrainą” na scenie łódzkiej Atlas Areny wystąpiły gwiazdy polskiej oraz ukraińskiej sceny muzycznej. Wśród nich znaleźli się Vito Bambino, Krzysztof Zalewski, Igo, Daria Zawiałow, Stanisław Soyka, Anita Lipnicka, Kayah, Natalia Przybysz, Maciej Musiałowski, Tomasz Ziętek, Tina Karol, Dagadana, Jerry Heil, Daria Psekho. Repertuar wieczoru wypełniły współczesne utwory oraz te, które już na stałe zapisały się w historii polskiej i ukraińskiej muzyki. Widzowie mogli posłuchać interpretacji piosenek, takich jak „Dziwny jest ten świat”, „Dni, których jeszcze nie znamy”, „Krakowski spleen”, czy „Imagine”.

Pod koniec koncertu prowadzący podsumowali dotychczasową zbiórkę środków na rzecz pomocy w Ukrainie. Z bloku reklamowego poprzedzającego koncert udało się zebrać 800 tysięcy złotych. Wpływy z biletów to niemal 350 tysięcy złotych. Widzowie wpłacili na rzecz PAH kwotę w wysokości co najmniej 1,6 miliona złotych. Ponadto globalny koncert Discovery (właściciel TVN Grupa Discovery) zdecydował się na wpłatę na rzecz PAH kwoty w wysokości 0,5 miliona dolarów amerykańskich (ponad 2 miliony złotych).

Katarzyna Kieli
Katarzyna Kieli, prezes i dyrektor zarządzająca Discovery EMEA poinformowała podczas koncertu o wsparciu Discovery na rzecz PAH – fot. TVN

Koncert w Polsce był transmitowany w TVN i w internecie na Player.pl. Ponadto wydarzenie można było oglądać między innymi w Discovery Channel Ukraine oraz w TET. Artyści i obsługa techniczna wydarzenia zrzekli się honorariów za pracę. Całkowity dochód ma zostać przekazany Polskiej Akcji Humanitarnej, która od 2014 roku prowadzi stałą misję w Ukrainie.