Onet zmienia „Stan po Burzy” na „Stan Wyjątkowy”. „To jedyna możliwa decyzja”

  • Internet
  • Onet
Autor: rafs

Od soboty, 3 września Onet zmienia nazwę swojego słuchowiska politycznego. Program nazywać się będzie „Stan Wyjątkowy”.

Zmiana nazwy związana jest z przejściem Agnieszki Burzyńskiej do prowadzenia formatu „Fakt Live”. Andrzej Stankiewicz w opublikowanym nagraniu zaznaczył, że to jedyna możliwa decyzja w sytuacji, gdy dziennikarka nie będzie już zajmowała się tematami politycznymi. Ponadto podziękował wydawcom za współpracę i użytkownikom portalu za to, że słuchali regularnie „Stanu po Burzy” przez 3 lata.

 

„Stan Wyjątkowy” w Onecie – kto poprowadzi?

Audycję „Stan Wyjątkowy” poprowadzą, oprócz Andrzeja Stankiewicza, Renata Grochal (Newsweek), Dominika Długosz (Newsweek.pl) i Kamil Dziubka (Onet).

„Stan Wyjątkowy” — ależ ta nazwa pasuje do obecnej sytuacji w Polsce! Wraz z fantastycznymi dziennikarzami Dominiką Długosz, Kamilem Dziubką oraz Renatą Grochal każdego tygodnia zaprowadzimy Widzów i Słuchaczy za kulisy polskiej polityki. Pokażemy mechanizmy podejmowania decyzji, ujawnimy skrywane informacje, opowiemy o wojenkach i sojuszach. W roku wyborczym „Stan Wyjątkowy” będzie niezbędnikiem dla każdego, kto interesuje się sytuacją polityczną w Polsce. Zapewniam, że z takimi autorami nie będą się Państwo nudzić – mówi Andrzej Stankiewicz, autor „Stanu Wyjątkowego”, zastępca redaktora naczelnego Onetu.

Podcastu będzie można słuchać w wersji audio od 3 września co sobotę od godziny 16:00 w Onet Audio i na platformach podcastowych, a w wersji wideo o 20:00 na Stronie Głównej Onetu oraz na YouTube.

Burzyńska w formacie „Fakt Live” – dlaczego?

Zmiany w pracy Agnieszki Burzyńskiej są wynikiem domniemanego konfliktu interesów dziennikarki związanego z jej prywatnymi relacjami z politykiem opozycji. Dziennikarka po zakończeniu ustaleń w porozumieniu z redakcją zdecydowała, że odejdzie z podcastu politycznego „Stan po Burzy” i roli analityka politycznego w „Fakcie”. W zamian obejmie rolę gospodarza programu „Fakt Live”.