Otwarte zebranie zespołu Gazety Wyborczej. „Mocna więź między dziennikarzami a czytelnikami”

  • Prasa
  • Dzienniki
Autor: mbog

Gazeta Wyborcza zaprasza czytelników oraz klubowiczów na otwarte spotkanie. Zespół dziennika przedstawi, w jaki sposób udało się przekształcić gazetę w medium internetowe.

Podczas walnego, otwartego zebrania czytelników i zespołu Gazety Wyborczej, redaktor naczelny Adam Michnik, jego zastępcy oraz kluczowe postaci z redakcji opowiedzą, jak udało się przekształcić dziennik medium, które pod względem liczby prenumeratorów jest liderem w tej części Europy. Uczestnicy wydarzenia będą mogli posłuchać również o ostatnich śledztwach, nowych redakcjach lokalnych, m.in. w Koszalinie czy Zakopanym, o współpracy z tytułami prasowymi na świecie oraz o zagrożeniach, przed którymi stoją dziennikarze Gazety wyborczej.

Siłą Gazety Wyborczej jesteście Wy, nasi Czytelnicy. Ćwierć miliona osób wykupiło cyfrową prenumeratę Wyborczej, bo nam Państwo zaufali. Cieszy nas unikalna, mocna więź między dziennikarzami a Czytelnikami, jakiej nie zbudowało poza nami żadne medium w Polsce. Tysiące z Państwa codziennie kupuje też drukowane wydanie Wyborczej i jest z nami od początku – od 8 maja 1989 roku. Bardzo dziękujemy Państwu za wsparcie w e-mailach i listach do redakcji, w postach pod artykułami i w mediach społecznościowych. Traktujemy je jako zobowiązanie. I dlatego chcemy Państwu opowiedzieć o naszej wspólnej Wyborczej – pisze na Wyborcza.pl zespół dziennika, zapraszając czytelników na swoje spotkanie.

W wydarzeniu, które odbędzie się w środę, 23 czerwca o godzinie 20:00 na Wyborcza.pl, mogą uczestniczyć wszyscy zainteresowani. Pytania do rozmówców można przesyłać na adres listy@wyborcza.pl.

Środowe wydarzenie jest kolejnym spotkaniem online organizowanym przez redakcję. Do tej pory odbyło się ich kilka w ramach „Klubu Wyborczej”. Redakcja gościła m.in. Anne Applebaum, Swiatłanę Cichanouską, Donalda Tuska, językoznawców Katarzynę Kłosińską i Michała Rusinka, Adama Bodnara, a także ekipę dziennikarzy śledczych Gazety Wyborczej. Wszystkie spotkania Klubu można obejrzeć na stronie Wyborcza.pl/klub.