Patrycjusz Wyżga rezygnuje z prowadzenia „Popołudniówki 357”. Nowy gospodarz pasma

  • Internet
  • Radio
Autor: mtom

Patrycjusz Wyżga od września zrezygnował z prowadzenia popołudniowego pasma w internetowym Radiu 357. „Skupiam się na audycjach autorskich” – komentuje dziennikarz dla omediach.info.

Wyżga pracuje w Radiu 357 od początku startu, czyli od 5 stycznia br. W dalszym ciągu będzie prowadził swoje dwie autorskie audycje – niedzielną „Patronautykę” i czwartkową audycję dot. gospodarki, „Pat sumuje”. Nie rezygnuje również ze współpracy z Wirtualną Polską.

Tak, to prawda. Skupiam się na audycjach autorskich i przede wszystkim na prowadzeniu programów telewizyjnych w Wirtualnej Polsce – odpowiada Patrycjusz Wyżga.

„Pastronautyka” to audycja w której gospodarz audycji razem z gośćmi porusza tematy naukowe dot. m.in kosmosu, ekologii i przyrody. Nie brakuje również nowości ze świata techniki. Premiera w każdą niedzielę o 12:00. „Pat sumuje” to gospodarcze podsumowanie najważniejszych gospodarczych wydarzeń minionych dni przez ekspertów i komentatorów. Na antenie można ją usłyszeć dwa razy w miesiącu, w czwartki o godz. 15:00 – na zmianę z audycją „Firnament”. Wszystkie programy można usłyszeć również w formie podcastów na platformie Twoje 357.

Patrycjusz Wyżga przez ponad 2 lata związany był z Radiową Trójką. Odszedł ze stacji pod koniec września ubiegłego roku, miesiąc po odwołaniu Kuby Strzyczkowskiego ze stanowiska dyrektora Programu 3. Wcześniej, przez prawie 11 lat pracował w TVN. Był prezenterem programów informacyjnych i prowadzącym rozmowy w TVN 24 Biznes i Świat (wcześniej w TVN CNBC).

Ernest Zozuń, Justyna Mączka i Grzegorz Sajór głosami „Popołudniówki”

fot. Radio 357

Grzegorz Sajór zadebiutował jako prowadzący popołudniowe pasmo 25 sierpnia br. Wcześniej pełnił funkcję wydawcy. Z Radiem 357 związany jest od kwietnia br. Obecnie „Popołudniówkę 357” prowadzą na zmianę: Ernest Zozuń, Justyna Mączka i Grzegorz Sajór. Od poniedziałku do czwartku popołudniowe pasmo trwa od godziny 17:00 do 19:00.  W piątki to pasmo w 357 trwa o godzinę dłużej i ma stałego gospodarza  – Kubę Strzyczkowskiego.