Patryk Sokołowski i Kamila Kotulska dołączyli do Viaplay

  • Internet
  • Viaplay
Autor: rafs

Viaplay przedstawiło dwie kolejne osoby, które dołączyły do zespołu tworzącego transmisje Formuły 1.

Pierwszą osobę ogłoszono w środę, 1 lutego. Jest nią Kamila Kotulska. Dziennikarka w przeszłości była związana z Orange Sport czy Canal+.

W ostatnich latach Kotulska pracowała w spółce Ekstraklasa Live Park jako tracking operator. Na ten moment nie wiadomo, czy w Viaplay będzie ona odpowiedzialna za transmisje Formuły 1, czy też pojawi się w studiu przy meczach piłkarskiej Premier League czy Bundesligi.

Sokołowski w redakcji Viaplay – przeszłość związana z F1

W piątek, 3 lutego w mediach społecznościowych Viaplay ogłoszono, że następnym członkiem redakcji zostanie Patryk Sokołowski. Potwierdziły się tym samym doniesienia portalu omediach.info z wtorku, 31 stycznia.

Sokołowski w latach 2019-2022 współpracował z zespołem McLarena, gdzie był specjalistą odpowiedzialnym za aerodynamikę samochodów Formuły 1. Tworzył auta, które ścigały się na torach w latach 2019-2022. Brał również udział w pracach nad samochodem na sezon 2023. W 2018 roku pracował na podobnym stanowisku w Scuderia Ferrari. Jest twórcą zespołu simracingowego Carbon Simsport, którym szefował w latach 2019-2022. W Viaplay będzie najpewniej odpowiedzialny za mówienie o kwestiach technicznych samochodów F1. Swój debiut na antenie miał podczas transmisji z prezentacji auta RB19, którym kierowcy zespołu Red Bull Racing będą jeździć w sezonie 2023.

Kotulska i Sokołowski są 10. i 11. osobą, która dołączyła do zespołu transmisji F1 w Viaplay. Do tej pory zostali ogłoszeni: Michał Gąsiorowski, Robert Smoczyński, Maciej Jermakow, Mikołaj Sokój, Bartosz Budnik, Bartosz Pokrzywiński, Jan Olejniczak, Aldona Marciniak i Paweł Baran. Według informatora portalu omediach.info, skandynawska platforma streamingowa ogłosiła już cały skład transmisji.

Trzy pakiety Viaplay od marca

Od 1 marca Viaplay wprowadzi trzy pakiety dla swoich użytkowników. Najtańszy zawierający filmy i seriale będzie kosztował 15 złotych miesięcznie. Pakiet pośredni bez transmisji KSW, Formuły 1 i Premier League będzie za 40 złotych, natomiast cena Total, zawierającego wszystkie treści będzie wynosiła 55 złotych. Użytkownicy cały czas mogą nabywać pakiet Total za 44 złotych miesięcznie przez 12 miesięcy umowy. Do końca 2022 roku był on w promocji za 33,25 złotych miesięcznie.