Logo Gazety Wyborczej

Piątkowa i sobotnia „Wyborcza” droższa o złotówkę

rafs

8 kwietnia Gazeta Wyborcza zmieni cenę swoich piątkowych wydań, a 9 kwietnia – sobotnich. Będą one dostępne w punktach sprzedaży prasy odpowiednio za 7,99 zł i 8,99 zł, czyli o złotówkę więcej niż dotychczas.

Zespół Gazety Wyborczej, w ślad za częścią innych tytułów prasowych z polskiego rynku, zdecydował o zmianie cen swoich 2 wydań. Jak informuje właściciel, rosną ceny papieru do druku gazet, którego dostępność w Europie jest bardzo niska, a także koszty produkcji tradycyjnych egzemplarzy dziennika – głównie z uwagi na wyższe ceny energii oraz paliw i transportu.

Od 8 i 9 kwietnia br. „Wyborcza” ukazywać się będzie z nowymi cenami. W piątki egzemplarz dziennika kosztować będzie 7,99 zł, a w soboty – 8,99 zł. W oba dni czytelnicy i czytelniczki „Gazety Wyborczej” otrzymują obszerne wydania, składające się z grzbietu ogólnopolskiego, magazynu lokalnego, a także piątkowego tygodnika „Wyborcza TV” oraz sobotnich tygodników „Ale Historia”, „Wolna Sobota” i „Wysokie Obcasy”.

Po zmianie – od 8 kwietnia 2022 r. „Wyborczą” będzie można kupić za: 5,99 zł w poniedziałki, 4,99 zł od wtorku do czwartku, 7,99 zł w piątki i 8,99 zł w soboty.

„Wyborcza” poleca prenumeratę teczkową

Zespół „Gazety Wyborczej” cały czas proponuje odbiorcom papierowego wydania skorzystanie z prenumeraty teczkowej. Obecnie koszt takiej prenumeraty dziennika na miesiąc to 129,90 zł. Korzystający z tej oferty otrzymują też co miesiąc w prezencie książki – obecnie to seria „Reporterzy Wyborczej polecają”. Dodatkowo, każdy subskrybent prenumeraty teczkowej ma dostęp do Klubu Wyborczej. Jego członkowie mogą m.in. uczestniczyć w spotkaniach online z redakcją i jej gośćmi, a także korzystać z cyfrowego archiwum tekstów „Wyborczej”.