PKN Orlen przejmuje Polska Press, wydawcę m.in. dziennika Polska Times

  • Prasa
  • Dzienniki
Autor: mbog

Spółka PKN Orlen poinformowała o podpisaniu umowy przedwstępnej na przejęcie grupy wydawniczej Polska Press od niemieckiej firmy Verlagsgruppe Passau Capital Group.

Polska Press jest wydawcą ogólnopolskiego dziennika Polska Times, a także regionalnych gazet takich jak Dziennik Zachodni, Gazeta Wrocławska, Dziennik Bałtycki, Głos Wielkopolski i Express Ilustrowany. Grupa wydawnicza jest również właścicielem lokalnych portali, m.in. NaszeMiasto.pl oraz czasopism Moto Salon i Nasza Historia.

Konsekwentnie poszerzamy obszary naszej działalności. Na bazie Sigma Bis zbudowaliśmy od podstaw profesjonalną agencję mediową, która sukcesywnie zdobywa nowych klientów, w tym komercyjnych. Przejęliśmy spółkę Ruch, co ułatwi nam wejście na rynek nowych punktów sprzedaży i rozwój usług e-commerce. Z kolei dostęp do 17,4 milionów użytkowników portali zarządzanych przez Polska Press, skutecznie wzmocni sprzedaż całej Grupy ORLEN, zoptymalizuje koszty marketingowe i umożliwi dalszą rozbudowę narzędzi big data. Podejmujemy działania, które wpisują się w nową strategię PKN Orlen do 2030 roku i będą efektywnie wspierać dynamiczny rozwój sieci detalicznej – mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Zgodę na przejęcie Polska Press przez PKN Orlen musi wyrazić Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. W czerwcu Polski Koncern Naftowy przejął spółkę Ruch – sprzedawcę prasy i artykułów konsumpcyjnych.