Polsat Box Go nie wytrzymał naporu kibiców. Problemy z transmisjami Ligi Mistrzów

  • Telewizja
  • Polsat Box
Autor: rafs

We wtorek, 13 września widzowie chcący obejrzeć mecze Ligi Mistrzów UEFA mogli napotkać na problemy z dostępem do usług streamingów internetowych.

Napór fanów na usługi mógł być związany z meczem 2. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów UEFA pomiędzy FC Bayernem Monachium i FC Barceloną. W wyjściowym składzie „Blaugrany” był Robert Lewandowski. Transmisje spotkań tej drużyny po transferze Polaka cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Internauci na Twitterze informowali o problemach z wejściem na strony serwisu Polsat Box Go. W jego ramach udostępniane są kanały Polsat Sport Premium. Są one oficjalnym nadawcą Ligi Mistrzów UEFA w Polsce. Dodatkowo nie działał darmowy serwis Polsat Go. On nie udostępnia sygnału z Ligi Mistrzów UEFA. Są na nim dostępne za darmo kanały Polsat i TV4. One jednak nie pokazują meczów.

Aktualizacja 22:10: Polsat Box Go na tej stronie udostępnił transmisję z meczów za darmo.

W przypadku innego serwisu streamingowego udostępniającego sygnał Polsat Sport Premium 1, czyli Canal+ online, występują podobne problemy.

Liga Mistrzów UEFA w Polsacie Sport Premium

Telewizja Polsat pokazuje Ligę Mistrzów UEFA od 2018 roku w ramach kanałów Polsat Sport Premium. W ramach pakietu są dostępne 2 kanały linearne oraz 4 serwisy uruchamiane w przypadku większej liczby transmisji z Ligi Mistrzów UEFA oraz innych rozgrywek UEFA (eliminacje MŚ/ME, Liga Narodów UEFA). Stacje te nie emitują reklam. W 2021 roku prawa przedłużono na następne 3 lata. Sublicencję na środowy mecz w telewizji otwartej oraz magazyn skrótów posiada Telewizja Polska.