Polska gra ostatni mecz w sezonie Ligi Narodów, hit na Wembley, Hiszpania z Portugalią o finały

rafs

W tym Sportlighcie koszykarze walczą o sensacyjny medal mistrzostw Europy, będzie także hit w Serie A i Polska grająca z Holandią w Lidze Narodów.

Piłka nożna, Liga Narodów UEFA, mecz 6. kolejki grupy 4 dywizji A Walia vs. Polska (niedziela, 20:40 w TVP1, TVP Sport i Polsacie Sport Premium 1)

fot. PZPN

Polska walczy o utrzymanie w dywizji A Ligi Narodów. Porażka z Holandią i porażka Walii z Belgią sprawiły, że mecz w Cardiff zdecyduje o tym, kto wywalczy utrzymanie w dywizji A. W pierwszym meczu rozegranym we Wrocławiu Polacy triumfowali nad „Cymru” 2:1. Aby utrzymać się w najwyższej dywizji Polacy potrzebują remisu w tym spotkaniu. Wygrana Walii do zera może zesłać Polskę do dywizji B. Polacy jednak wciąż mają szansę na to, by zdobyć cenne 3 punkty na wagę pozostania w dywizji A.

Piłka nożna, Liga Narodów UEFA, mecz 6. kolejki grupy 3 dywizji A Anglia vs. Niemcy (poniedziałek, 20:40 w TVP Sport i Polsacie Sport)

fot. YT German Football

W ostatniej kolejce w ramach grupy 3 w dywizji A Anglia podejmie na Wembley Niemców. Bilety na ten mecz były wyprzedane już w czwartek. Spotkania obu tych drużyn zawsze mają duży ładunek emocjonalny, także ze względu na sentyment z wieloletniej rywalizacji podczas wielkich czempionatów. Niemcy w tym meczu będą walczyć o awans do finałowej czwórki Ligi Narodów. Anglicy będą chcieli urwać cenne punkty, które mogą im dać utrzymanie w dywizji A. To marzenie może być jednak zniszczone już w piątkowym meczu ze świetnie dysponowanymi Włochami (23.09, 20:35 w Polsacie Sport). Niemcy są faworytami spotkania, bo też są mocniejsi na ten moment od Anglii.

Piłka nożna, Liga Narodów UEFA, mecz 6. kolejki grupy 2 dywizji A Portugalia vs. Hiszpania (wtorek, 20:40 w Polsacie Sport Extra)

fot. YouTube Selección Española de Fútbol (SeFutbol)

W ostatnim dniu rozgrywek grupowych w Lidze Narodów Portugalczycy podejmą na swoim gruncie w Bradze Hiszpanów. Będzie to najpewniej mecz o to, kto zagra w finałowej czwórce Ligi Narodów. Wiele zależy od piątkowego meczu Czechów z Portugalczykami, a także od tego, czy Czesi im urwą punkty. Portugalczycy muszą wyjść z tego meczu z kompletem punktów, by grać z Hiszpanami o finały. Dla obu drużyn jest to szansa na drugi awans w historii do Final Four Ligi Narodów. Hiszpanie ostatnio wydają się być mocniejszą drużyną, jednak Portugalia będzie chciała grać do końca o awans.