Polska zaczyna eliminacje EURO, Hiszpania vs. Haaland, granie w Astanie

  • Felietony
  • Sportlight
Autor: rafs

W tym Sportlighcie pierwsze kolejki eliminacji EURO 2024.

Piłka nożna, eliminacje EURO 2024, mecze Czechy vs. Polska i Polska vs. Albania (piątek i poniedziałek, 20:35 w TVP1, TVP Sport i Polsacie Sport Premium 1) Mecze za darmo na sport.tvp.pl

fot. YT TVP Sport

Polska zaczyna pod wodzą Santosa drogę do Niemiec. Pierwsze mecze eliminacyjne będą w Pradze i Warszawie. To tutaj Polacy zagrają z Czechami i Albańczykami. Celem jest 6 punktów, aby być liderem grupy. W czerwcowym okienku reprezentacyjnym Polacy zagrają tylko jeden mecz, bo wtedy też zostanie rozegrane starcie towarzyskie.

To spotkanie będzie debiutem Fernando Santosa w roli trenera reprezentacji Polski. Pierwsze mecze pokażą, jaką koncepcję przygotował na grę Polaków, którzy są faworytami do wygrania tej pięciozespołowej grupy eliminacyjnej. Fani zobaczą, czy Polska będzie grała lepiej ofensywnie i będzie więcej jakości niż było u Czesława Michniewicza.

Piłka nożna, eliminacje EURO 2024, mecz Hiszpania vs. Norwegia (sobota, 20:35 w Polsacie Sport Extra)

fot. YouTube Selección Española de Fútbol (SeFutbol)

W Maladze Hiszpanie rozpoczną drogę do Niemiec pod wodzą Luisa de la Fuente. Zastąpił on na stanowisku trenera Luisa Enrique po nieudanych mistrzostwach świata. Pierwsze powołania pokazały drastycznie zmiany względem tego, kogo powoływał były trener Barcelony. W pierwszym meczu eliminacyjnym „La Furia Roja” zagra z Norwegami, w tym z Erlingiem Haalandem. Co prawda, błyszczący w barwach Manchesteru City złoty talent norweskiej piłki może być zbyt słaby na mocną kadrę de la Fuente, jednak wciąż może to być element zaskoczenia wobec zespołu mistrzów Europy z 2008 i 2012 roku.

Piłka nożna, eliminacje EURO 2024, mecz Kazachstan vs. Dania (niedziela, 14:50 w Polsacie Sport News)

fot. YouTube DBU, UEFA

Kazachowie grają z Danią w Astanie. Gospodarze tradycyjnie już nie są bez szans na sztucznej nawierzchni. Wiele razy pokazywali, że są groźni u siebie z poważnymi rywalami. Udowodnili to, remisując między innymi ponad 6 lat temu z Polską 2:2 na początku eliminacji MŚ 2018. Duńczycy będą chcieli wyrwać 3 punkty, bo te na koniec mogą być kluczowe w kontekście awansu lub nie na europejski czempionat, do którego awansuje połowa kontynentu.