Mecze o wszystko Polaków, Niemcy walczą o zmazanie plamy, Anglia gra z USA

  • Felietony
  • Sportlight
Autor: rafs

W tym Sportlighcie mistrzostwa świata w Katarze, czyli mecze o wszystko.

Piłka nożna, Mistrzostwa świata Katar 2022, mecz grupy B Anglia vs. USA (piątek, 19:50 w TVP1 i TVP Sport, mecz dostępny również w jakości 4K na antenie TVP 4K)

fot. YT TVP Sport

W drugiej kolejce najciekawszym starciem w grupie B będzie mecz Anglii z Amerykanami. Piłkarze grający w „soccer” zremisowali z Walią 1:1 w meczu pełnym walki, więc mają 1 punkt na swoim koncie. Anglicy za to rozgromili 6:2 Irańczyków i jako jedyni w tej grupie mają 3 oczka. Są faworytami tego starcia, jeżeli można porównać tym, co dysponują. Jednak Amerykanie potrafią zaskoczyć, więc i tutaj nie można wykluczyć próby sprawienia sensacji. No ale jeżeli wyjdzie Kane, to będzie Amerykanom znacznie ciężej.

Piłka nożna, Mistrzostwa świata Katar 2022, mecze grupy C Polska vs. Arabia Saudyjska (sobota, 13:50 w TVP1 i TVP Sport, mecz dostępny również w jakości 4K na antenie TVP 4K) i Argentyna vs. Polska (sobota, 19:50 w TVP1, mecz dostępny również w jakości 4K na antenie TVP 4K, transmisja łączona z tego meczu i Meksyku z Arabią Saudyjską w TVP Sport)

fot. YT TVP Sport

Polska po nudnym meczu zremisowała bezbramkowo z Meksykiem. To pierwszy raz w XXI wieku, kiedy Biało-Czerwoni nie przegrali meczu otwarcia Mundialu. Jednak przed nimi dwa następne starcia, które zdeterminują to, czy będzie pierwszy w tym stuleciu awans do najlepszej szesnastki świata. W sobotę Polacy zmierzą się z Arabią Saudyjską. Saudowie zaskoczyli Argentynę, wygrywając z nimi 2:1. To jest już jedna z największych sensacji w całej historii mistrzostw świata. Teraz reprezentanci państwa ze stolicą w Rijadzie staną przed szansą zbliżenia się do wyjścia z grupy. Podopieczni Czesława Michniewicza będą musieli pokazać, że chcą utrzymać szanse na wyjście z grupy, stąd w tym meczu muszą zgarnąć 3 punkty.

Następny mecz będzie już w środę z Argentyną. To starcie może być, zarówno dla nas jak i Argentyny meczem o wszystko. Wszystko będzie zależało od tego, jak potoczą się losy meczu Argentyny z Meksykiem. Jeżeli „Albicelestes” przegrają to spotkanie, to spotkanie z Polska może być dla nich jedynie o honor.

Piłka nożna, Mistrzostwa świata Katar 2022, mecz grupy E Hiszpania vs. Niemcy (niedziela, 19:50 w TVP1 i TVP Sport, mecz dostępny również w jakości 4K na antenie TVP 4K)

fot. YT German Football

Mecz o wszystko dla Niemców. W pierwszym meczu grupowym podopieczni Hansiego Flicka sensacyjnie przegrali 1:2 z Japończykami. Piłkarze „Kraju Kwitnącej Wiśni” oraz Hiszpanie mają 3 punkty po pierwszej kolejce grupowej. Stąd dla Niemców ten mecz jest o „być albo nie być” na tym turnieju. Porażka oznacza, że po raz drugi z rzędu odpadną oni po fazie grupowej z walki o Puchar Świata. Wygrana przedłuży ich szanse do meczu z Kostaryką, który w innej sytuacji będzie zaledwie meczem o honor. Apetyty reprezentantów Niemiec są znacznie wyższe niż te dotyczące wyjścia z grupy, stąd piłkarze Flicka będą musieli pokazać, że zależy im na wejściu do najlepszej szesnastki turnieju.