Ponad milion złotych z emisji charytatywnego bloku reklamowego w TVN

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mbog

W sobotę, 12 grudnia telewizja TVN wyemitowała specjalny charytatywny blok reklamowy. Był to element akcji #TVNpomagajmySobie, której celem jest dostarczanie osobom najuboższym ciepłych posiłków.

Z informacji podanych przez TVN Grupa Discovery wynika, że charytatywny blok reklamowy obejrzało ponad 3,7 miliona widzów. Szacowany przychód z emisji reklam wyniósł 1,1 miliona złotych. Środki te zostaną w całości przekazane na cel akcji #TVNpomagajmySobie.

Dziękujemy wszystkim widzom i klientom Biura Reklamy TVN Media, którzy wsparli akcję #TVNpomagajmySobie. Dzięki temu, w całej Polsce będzie można zakupić kilkadziesiąt tysięcy posiłków dla osób najuboższych. Przygotują je restauracje, które także przeżywają trudny okres a dzięki akcji nie tylko otrzymają zlecenia, ale również pomogą innym. To kolejny dowód na to, że w jedności tkwi wielka siła a ten trudny czas ciężko byłoby przetrwać bez siebie nawzajem – powiedział Marcin Barcz, Dyrektor Komunikacji Korporacyjnej TVN Grupa Discovery.

Zamówienia posiłków w restauracjach będą realizowane również z wpływów pozyskanych od sponsorów Biura Reklamy TVN Media, funduszy zebranych przez Fundację TVN „Nie jesteś sam” oraz z przychodu ze sprzedaży pakietu Start VOD w serwisie Player.

W ramach drugiej odsłony akcji #TVNpomagajmySobie, stacja pomaga najbiedniejszym, potrzebującym ciepłego posiłku oraz wspiera branżę gastronomiczną. Restauracje, które zgłosiły chęć udziału w wydarzeniu, przygotowują codziennie 50 ciepłych posiłków i dostarczają je do działających w tym samym regionie Organizacji Pożytku Publicznego.