Nieobecni

Serial „Nieobecni” od 29 grudnia w serwisie player.pl

mbog

We wtorek, 29 grudnia na Playerze zadebiutuje nowa produkcja własna serwisu – „Nieobecni”. Serial opowiada historię Mili, która przyjeżdża do domu na Święta i odkrywa, że jej bliscy zniknęli.

Główną bohaterką „Nieobecnych” jest Mila Gajda – znana oraz ceniona artystka i performerka. Po długiej nieobecności dziewczyna przyjeżdża do rodzinnego Kasprowa na święta Bożego Narodzenia. To tutaj, w małym miasteczku mieszkają jej najbliżsi – Marcin, Dorota i Olek Gajdowie. Kiedy Mila dociera do domu, zastaje okruszki na talerzach, zimną herbatę w kubkach, karpia pływającego w wannie i rozpoczęte przygotowania do świąt. Brakuje jednak najważniejszego – rodziców i brata.

Kobieta rozpoczyna dramatyczne poszukiwania. Zastanawia się, jak to możliwe, że w małej miejscowości, w której wszyscy wszystko o sobie wiedzą, nikt nic nie widział i nic nie słyszał. W tym trudnym momencie Mila poznaje Filipa Zacharę, ekscentrycznego – mającego zespół Aspergera, a przy tym niezwykle bystrego – podkomisarza z Centrum Osób Zaginionych. Już pierwsze spotkanie Mili i Filipa doprowadza do starcia dwóch bardzo silnych, ale równie skrajnych osobowości. Wspólnie szukając jakichkolwiek wskazówek dotyczących tajemniczego zniknięcia, zaczną odkrywać tajemnice rodziny Gajdów.

Na ekranie widzowie zobaczą m.in.: Justynę Wasilewską, Piotra Głowackiego, Danutę Stenkę, Annę Dymną, Izabelę Kunę, Grzegorza Damięckiego, Zbigniewa Stryja, Tomasza Włosoka i Łukasza Garlickiego. Pomysłodawczynią i scenarzystką wiodącą serialu jest Katarzyna Śliwińska-Kłosowicz, a scenariusz powstawał we współpracy z Daną Łukasińską, Karoliną Szymczyk-Majchrzak i Adamem Cioczkiem. Reżyserem serialu jest Bartosz Konopka, a autorem zdjęć Paweł Dyllus.

Dwa pierwsze odcinki serialu trafią do biblioteki Playera we wtorek, 29 grudnia. Pierwszy epizod będzie udostępniony w ofercie bezpłatnej. Produkcja liczy 10 odcinków.