Canal+ online – telewizja przez internet i biblioteka VOD. Jak kupić pakiet?

W maju 2020 ruszył nowy serwis Platformy Canal+ o nazwie Canal+ online. Usługa umożliwia oglądanie telewizji przez internet i dostęp do rozbudowanej biblioteki produkcji na życzenie. Aplikacja nie jest dostępna za darmo. Aby móc z niej korzystać, trzeba kupić pakiet lub być abonentem Platformy Canal+.

Canal+ online – jak kupić pakiet?

Aby kupić pakiet w Canal+ online, trzeba zarejestrować się w aplikacji. Po wejściu na stronę internetową canalplus.com należy wybrać opcję „sprawdź ofertę”. Pojawi się wówczas specjalna podstrona z informacjami o aktualnych pakietach. Dostępne będą również promocje. Ponadto u góry strony można znaleźć funkcję „zrealizuj voucher”, służącą do wprowadzenia kodu rabatowego.

Canal+ online oferuje różnorodne pakiety: z Canal+, HBO (z HBO GO), czy też z usługą Netflix. Są również dostępne paczki z kanałami TV przez internet i wideo na życzenia. Formuła 1, PGE Ekstraliga i Liga Mistrzów przez internet dostępne są po zakupie opcji „Eleven Sports & Polsat Sport Premium”. Natomiast w „Fun & News” znajdują się najpopularniejsze stacje TV, w tym m.in. TVN24, TVP Seriale, AXN, National Geographic i Biznes 24. W Canal+ online cena za wymienione pakiety stale się zmienia. Właściciel często przygotowuje oferty promocyjne, np. pierwszy miesiąc w niższej cenie. Należy jednak pamiętać, że zawsze podana kwota zawiera rabat za zgody marketingowe w wysokości 5 złotych. Po wybraniu odpowiednich pakietów, można nacisnąć przycisk „przejdź dalej”.

Przed zakupem należy zarejestrować się lub zalogować się. Rejestracja w Canal+ online jest prosta. Wystarczy wprowadzić adres e-mail i hasło (musi składać się z minimum 8 znaków, zawierać małe i wielkie litery oraz cyfry lub znaki specjalne).

W kolejnym kroku można zobaczyć podsumowanie transakcji, w tym prognozę opłat cyklicznych. Usługa co miesiąc będzie pobierała z konta podaną kwotę, dlatego jedyne możliwe formy płatności to: karta płatnicza i „zapłać z Play”. Przelew lub BLIK nie są dostępne.

Czy płatność kartą w Canal+ online jest bezpieczna? Dane są wprowadzane na stronie pośrednika – za transakcję odpowiada zewnętrzny dostawca. Całość działa na podobnej zasadzie, jak podczas zakupu dowolnych produktów w sklepach internetowych. W przypadku płatności kartą, z konta zostanie pobrana dodatkowo złotówka, która później zostanie zwrócona. Po zakończeniu płatności, można korzystać już z Canal+ online.

Canal+ online dla abonentów

Canal+ online za darmo dostępne jest dla abonentów satelitarnej Platformy Canal+. Aby móc skorzystać z usługi, konieczna jest rejestracja poprzez Strefę Canal+ (konto abonenta Platformy Canal+). Po zalogowaniu się, należy z bocznego menu wybrać opcję „Canal+ oglądaj online”, a następnie wprowadzić dane, które posłużą później do logowania w usłudze. Abonent nie może kupić pakietu, ma dostęp do kanałów i bibliotek VOD w ramach abonamentu.