Strefa ABO w TVP VOD. „M jak miłość”, „Barwy szczęścia” za darmo i przedpremierowo

Telewizja Polska jest właścicielem strony VOD.TVP.pl i aplikacji TVP VOD, dzięki której można w internecie za darmo oglądać popularne produkcje publicznego nadawcy, w tym „M jak miłość”, „Barwy szczęścia” i „Rolnik szuka żony”. Wybrane programy i seriale są dostępne przedpremierowo – dla osób opłacających abonament radiowo-telewizyjny, bez dodatkowych opłat.

Co to jest Strefa ABO? Ile kosztuje?

Strefa ABO jest czymś na wzór pakietu. Dzięki subskrypcji usługi można oglądać przedpremierowo filmy i seriale znane z anten TVP, ale nie tylko. Opcja ta zawiera również produkcje zagranicznych stacji, między innymi znane z BBC, takie jak „’Allo 'Allo!” czy „Miasteczko”.

Strefę ABO można aktywować na dwa sposoby. Pierwsza wymaga kupienia pakietu na 30 dni – jednorazowo lub z płatnością cykliczną. Dostęp do bogatszej oferty kosztuje 9,99 złotych. Płatność realizowana jest przez pośrednika – firmę DotPay. Natomiast osoby, które opłacają abonament RTV, mogą za darmo aktywować Strefę ABO. W obu przypadkach trzeba najpierw utworzyć lub zalogować się na istniejące konto na VOD.TVP.pl.

30-dniowy dostęp za niecałe 10 złotych

Zakup dostępu do Strefy ABO działa na zbliżonej zasadzie, jak w innych aplikacjach. Po wejściu na podstronę z opisem pakietu, należy nacisnąć na przycisk „wypróbuj teraz”. Pojawiają się wówczas różne opcje umożliwiające dokonanie transakcji. Czym jest dostęp cykliczny? Co 30 dni z konta pobierana będzie określona kwota, aż do momentu zrezygnowania z subskrypcji.

VOD.TVP.pl oferuje różne opcje płatności: karta płatnicza, BLIK, Google Pay, przelew internetowy. W przypadku płatności kartą, w celu weryfikacji zostanie pobrana, a następnie zwrócona kwota w wysokości 1 zł. Po opłaceniu zamówienia, można już korzystać z poszerzonej biblioteki VOD TVP.

Strefa ABO za darmo

Zgodnie z polskim prawem za używanie odbiorników radiofonicznych oraz telewizyjnych pobierane są opłaty abonamentowe. Za wywiązywanie się z tego obowiązku, publiczny nadawca oferuje dodatkowe przywileje. Jednym z nich jest możliwość korzystania ze Strefy ABO na VOD.TVP.pl za darmo.

Aby aktywować pakiet, trzeba w formularzu dostępnym na stronie VOD.TVP.pl wprowadzić dane, takie jak: imię, nazwisko i numer abonenta, na którego zarejestrowany jest odbiornik. Aktywacja Strefy ABO nastąpi nawet w ciągu kilku sekund.