Jak oglądać mistrzostwa świata w Katarze za darmo?

Chcesz obejrzeć mecze mistrzostw świata w piłce nożnej? Szukasz darmowego streama meczu w jakości HD? W tym poradniku dowiesz się, jak obejrzeć mecze mistrzostw świata Katar 2022 za darmo.

Czy mecze mistrzostw świata w Katarze będą za darmo w telewizji?

Transmisje spotkań mistrzostw świata będą dostępne za darmo w telewizji naziemnej. Przeprowadzą je anteny Telewizji Polskiej. Mecze będą na antenach TVP1, TVP2 i TVP Sport, dostępnych w NTC.  Stacje są dostępne na liście LCN na pozycjach 1,2 i 32. Kanały są ponadto u dostawców telewizji kablowej i satelitarnej.

Dodatkowo nadawca publiczny uruchomił kanał TVP 4K, dostępny w naziemnej telewizji dla posiadaczy dekoderów odbierających w formacie DVB-T2/HEVC oraz telewizorów przeznaczonych do oglądania programów w jakości Ultra HD. Stację można oglądać za darmo na pozycji 36. Kanał jest również dostępny u niektórych dostawców telewizji kablowej i satelitarnej.

Dlaczego TVP 4K nie jest dostępny w usłudze Canal+ Online?

Kanał TVP 4K nie będzie dostępny w usłudze Canal+online. Nadawca publiczny nie udostępnił kanału w tej wersji operatorowi usługi, stąd z racji braku licencji na emisję w internecie.

Jak oglądać mecze za darmo w Internecie? Jak oglądać za darmo na urządzeniu mobilnym?

Mecze mistrzostw świata Katar 2022 można oglądać za darmo na urządzeniach mobilnych w aplikacji TVP GO. W niej dostępne są kanały linearne Telewizji Polskiej, które będą transmitować Mundial. Mecze będzie można również zobaczyć, instalując aplikację TVP Sport, gdzie będą dostępne transmisje spotkań. Obie aplikacje dostępne są za darmo do ściągnięcia w Sklepie Google i w AppStore.

Spotkania w Internecie można zobaczyć na komputerach za darmo na stronie kanału TVP Sport – sport.tvp.pl. Wystarczy wejść w zakładkę „Transmisje” i wybrać interesujący nas mecz. Nadawca oferuje za darmo osobne transmisje z polskim i angielskim komentarzem. Mecze można oglądać także z komentarzem audiodeskrypcyjnym dla osób niedowidzących i niewidzących. Dostępna jest także transmisja z kamery taktycznej zawieszonej pod koroną stadionu. Można również oglądać mecz bez komentarza, słuchając jedynie dopingu kibiców.

Kto będzie komentował mecze w Telewizji Polskiej?

Mecze mistrzostw świata w TVP skomentują między innymi Dariusz Szpakowski, Mateusz Borek czy Jacek Laskowski. W roli ekspertów będą między innymi Kazimierz Węgrzyn, Robert Podoliński, Kamil Kosowski czy Janusz Michallik. Komentarz w audiodeskrypcji zapewnią Kamil Kania i Mateusz Juza.