Jak oglądać za darmo i legalnie kanały telewizyjne?

Coraz częściej telewizor przestaje być obowiązkowym punktem w salonie, a filmy lub seriale oglądamy na komputerze lub smartfonie. Są jednak chwile, kiedy potrzebujemy obejrzeć transmisję danego wydarzenia na żywo, a nie posiadamy anteny i dekodera do odbioru telewizji.

W tym poradniku pokażemy jak w darmowy i legalny sposób obejrzeć takie kanały jak m.in. TVP1, TVP2, Polsat, TVN, TV4 lub konkretne audycje na żywo.

WP Pilot

WP Pilot to serwis pozwalający na darmowe oglądanie kanałów telewizyjnych zarówno na komputerach jak i na smartfonach i tabletach. Specjalna aplikacja dostępna jest też na wybrane telewizory.

Aby móc obejrzeć wybraną stację, należy się zarejestrować. Natomiast jeżeli korzystamy na co dzień z Poczty WP lub poczty o2, nie będziemy musieli zakładać osobnego konta. Posiadając darmowy pakiet „Starter” możemy oglądać TVP1, TVP2, TVP3 Warszawa, TVP3 Gdańsk, Polsat, TVN, TV4, TV Puls, Telewizja WP, 4FUN.TV, 4FUN Dance, 4FUN Kids, STARS TV, JAZZ HD, Music Box Polska, Travelxp, Tele 5, Polonia 1, TVS, TBN Polska, wPolsce.PL, TV Trwam, France 24, Fashion TV, Red Carpet TV, Ezo TV, Twoja.TV HD.

Użytkownicy podstawowego pakietu mogą oglądać powyższe kanały za darmo, jednak przed uruchomieniem telewizji pojawiają się reklamy wideo. Ponadto w czasie jednej godziny możemy tylko 5 razy zmienić kanał na inny.

Jeżeli chcemy oglądać stacje telewizyjne bez reklam i dodatkowych limitów, możemy wybrać pakiet „Starter Plus” za 14,99 zł. W tym przypadku możemy dodatkowo oglądać takie kanały jak Antena TV, Top Kids, Stopklatka, Filmax, ZOOM TV, Adventure, GAME TOON, TVC, ULTRA TV, POWER TV, NUTA.TV, LOVE TV, Home TV i UKRAINA 24.

Polsat Go

Polsat Go jest serwisem AVOD (advertising-based video on demand), który oferuje produkcje kanałów Grupy Polsat Plus bezpłatnie. Oprócz biblioteki filmów i seriali możemy za darmo oglądać dwa kanały linearne – Polsat (w jakości SD) i TV4 (w jakości HD). Aby oglądać wybrany kanał niezbędne jest założenie darmowego konta.

Polsat i TV4 dostępne są w zakładce „Kanały TV” o góry ekranu. Po wybraniu tej pozycji pojawia się możliwość wyboru konkretnej stacji oraz aktualnie emitowana pozycja w ramówce.

TVP Stream

Nadawca publiczny udostępnia za darmo takie kanały jak TVP INFO, TVP3 (w tym wszystkie wersje regionalne tej stacji), TVP Wilno, TVP Polonia, TVP Kultura 2, TVP Historia 2 oraz POLAND IN. Stacje linearne można oglądać bez potrzeby rejestracji konta w serwisie.

Kanały telewizyjne Telewizji Polskiej można oglądać również w aplikacji TVP Stream dostępnej na smartfony i tablety z systemem iOS i Android

 


Wybrane audycje Polsat News za darmo w Internecie

Polsat News swoje wybrane programy (m.in. „Debata Dnia”, „Grafitti”, „Punkt widzenia”, „Gość Wydarzeń”, „Śniadanie Rymanowskiego”, „Debata Tygodnia”) udostępnia na żywo na swoich profilach w social mediach – na FacebookuTwitterze.

Wspomniane transmisje dostępne są również w usłudze Polsat Go w zakładce „Live”.

TVN24 na żywo w internecie za darmo – wersja audio

Usługa TVN24 GO pozwala na oglądanie kanałów informacyjnych TVN24 I TVN24 BIS. W wersji bezpłatnej, po założeniu konta użytkownicy mogą korzystać z wersji audio powyższych kanałów.

Przekaz audio TVN24 lub TVN24 BIS należy wybrać z górnego paska nawigacyjnego. Po kliknięciu wybranej opcji możemy zobaczyć jaki jest obecnie nadawany program oraz ramówkę na cały najbliższy dzień.

Czy to na pewno legalne i bezpieczne?

Tak. WP Pilot to usługa nadająca bezpłatne kanały telewizji naziemnej na podstawie ustawy z dnia 30 czerwca 2011 o wdrożeniu naziemnej telewizji cyfrowej i zasady „must-carry”.  Wynika z niej, że operatorzy platform telewizyjnych zostali zobowiązani do rozpowszechniania stacji TVP1, TVP2, programu regionalnego TVP oraz Polsat, TVN, TV4 i TV Puls. Natomiast Polsat Go i TVN24 Go to autorskie usługi nadawców udostępniające streaming swoich wybranych stacji.