Preacher 2

Premiera drugiego sezonu serialu „Preacher” w AMC

mbog

21 czerwca telewizja AMC rozpocznie emisję nowego sezonu serialu „Preacher”. Produkcja opowiada historię teksańskiego kaznodziei, o jego starciach z postaciami z nieba i piekła.

W pierwszym sezonie serii widzowie poznali teksaskiego kaznodzieję z szemraną przeszłością, Jessego Custera (Dominic Cooper), który został obdarzony Słowem Boga. Ta tajemnicza moc, która sprawia, że słuchacze muszą wypełniać jego polecenia, stawia go na celowniku postaci z nieba i piekła mających mordercze zamiary. Jesse, jak przystało na dobrego duszpasterza, stara się ratować mieszkańców swojego miasteczka od niebezpieczeństw, tych ziemskich jak i nadprzyrodzonych.

W pewnym momencie kaznodzieja uświadamia sobie, że Bóg opuścił niebo, więc postanawia go odnaleźć. Jessemu w podróży towarzyszą Tulip, jego prawdziwa miłość o niestabilnej naturze, oraz najlepszy przyjaciel Cassidy, 119-letni irlandzki wampir. Ekscentryczne trio trafia do Nowego Orleanu, gdzie musi unikać lokalnych gangsterów i niebezpiecznych tajnych agentów w białych garniturach. Nie mogą też dać się złapać Świętemu od Morderców, niepowstrzymanemu i zabójczemu kowbojowi z Piekła, który z jakiegoś powodu podąża śladami Jessego.

Preacher 2
fot. AMC

Telewizyjna premiera drugiego sezonu w poniedziałek, 21 czerwca o godzinie 22:00 na kanale AMC. Kolejne odcinki w każdy poniedziałek.

Logo AMC

AMC

Stacja telewizyjna prezentująca przede wszystkim klasyczne, amerykańskie filmy. Ponadto na antenie AMC (American Movie Classics) pojawiają się własne produkcje serialowe. Kanał jest dostępny w ponad 125 krajach na całym świecie.