Przemysław Pełka skomentuje w TVP mistrzostwa świata w Katarze

  • Internet
  • Telewizja
  • Serwisy wideo
  • TVP
Autor: rafs

Komentator piłki nożnej w Viaplay Przemysław Pełka skomentuje mistrzostwa świata w piłce nożnej w Katarze w Telewizji Polskiej.

O tym, że Pełka skomentuje mundial w telewizji publicznej poinformował na Twitterze Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport. Komentator nawiąże współpracę z Telewizją Polską na czas trwania mundialu.

Pierwszym meczem, który skomentuje Pełka będzie starcie Anglii z Iranem w poniedziałek, 21 listopada. W rozmowie z tvpsport.pl Pełka ujawnił, że następnym meczem będzie Holandia – Ekwador w piątek, 25 listopada. To trzeci mundial komentatora. Poprzednie komentował w 2006 (Polsat) i 2018 roku (Canal+ 4K Ultra HD).

W życiu komentatora i dziennikarza sportowego udział w mistrzostwach świata, igrzyskach olimpijskich i mistrzostwach Europy jest najfajniejszą rzeczą w pracy. Miałem doświadczenia z mundialu i igrzysk. Wiedziałem, że jest to świetna propozycja i przygoda. Turniej odbywa się raz na cztery lata i tych imprez w życiu człowieka nie jest zbyt dużo – powiedział w rozmowie dla tvpsport.pl Przemysław Pełka.

Przemysław Pełka w Viaplay

Przemysław Pełka pozostaje w Viaplay, gdzie komentuje Premier League, Puchar Ligi Angielskiej, a także Ligę Europy i Ligę Konferencji Europy. Komentator odszedł z Canal+ z końcem sezonu 2021/2022 w Premier League z powodu utraty praw do transmisji tej ligi przez stację i pozyskanie ich przez Viaplay.