Przemysław Pełka z Canal+ do Viaplay

  • Internet
  • Telewizja
  • Canal+
  • Serwisy wideo
  • Viaplay
Autor: rafs

Przemysław Pełka odchodzi z Canal+, gdzie komentował między innymi mecze Premier League. Od nowego sezonu będzie współpracował z Viaplay, które będzie nowym nadawcą tej ligi w Polsce.

Według informacji portalu WP SportoweFakty, dziennikarz zakończył pracę w Canal+ i od następnego sezonu będzie współpracował z nowym nadawcą Premier League i EFL Championship w Polsce, Viaplay. Pełka nie odpowiedział na pytania redakcji o jego przejście.

Pełka współpracował z Canal+ od 2012 roku, gdzie komentował spotkania Premier League czy Ekstraklasy, a w latach posiadania praw przez C+ także Ligę Mistrzów i Ligę Europy.

Komentował również nadawane przez Canal+ w jakości 4K mecze mistrzostw świata w piłce nożnej w 2018 roku. Wcześniej, w latach 2002 – 2012 był związany z Polsatem Sport. Tam komentował mecze Ligi Europy, Ligi Mistrzów, mistrzostw świata i Europy w piłce nożnej. Również sprawozdawał spotkania mistrzostw świata Elity i Dywizji 1 w hokeju na lodzie.

Michał Gutka również odchodzi z Canal+

Swoje odejście z Canal+ również ogłosił Michał Gutka, który przez 5 lat współkomentował w stacji mecze Premier League i był gościem magazynu „Jej Wysokość Premier League”. Dziennikarz nie ogłosił kto będzie jego nowym pracodawcą. Gutka pracuje obecnie w redakcji Newonce Sport. Jest jednym z prowadzących audycji „NFL po godzinach”, a także „Kick Off”.

Viaplay nowym „domem angielskiej piłki” w Polsce

Od sezonu 2022/2023 Viaplay będzie w Polsce pokazywało rozgrywki Premier League (do 2028 roku) i jego bezpośredniego zaplecza, czyli Championship (umowa długoterminowa, nie podano daty jej końca). Platforma ma również transmitować spotkania Pucharu Ligi Angielskiej – Carabao Cup. Jedynymi angielskimi rozgrywkami, jakich nie posiada Viaplay jest FA Cup, do którego prawa do 2024 roku posiada Eleven Sports.