Puchar Anglii do 2024 roku tylko w Eleven Sports

  • Telewizja
  • Polsat
Autor: mbog

Telewizja Eleven Sports pozyskała wyłączne prawa do transmitowania w Polsce piłkarskich rozgrywek o The Emirates FA Cup, czyli walki o Puchar Anglii, w sezonach 2021/22, 2022/23 i 2023/24.

Eleven Sports transmituje spotkania o Puchar Anglii od 2015 roku. To najstarsze i jedne z najbardziej prestiżowych klubowych rozgrywek piłkarskich na świecie. Na mocy nowego kontraktu stacja pokaże kilkadziesiąt meczów rocznie, w tym wielki finał odbywający się na legendarnym stadionie Wembley. Umowa obejmuje również coroczne mecze o Tarczę Wspólnoty, w których mistrz Premier League mierzy się ze zdobywcą FA Cup.

W rywalizacji wezmą udział czołowe brytyjskie kluby, takie jak Arsenal FC, Chelsea FC, Liverpool FC, Manchester City, Manchester United czy Tottenham Hotspur. W ich barwach występują największe gwiazdy futbolu, m.in. Pierre-Emerick Aubameyang, Jorginho, Mohamed Salah, Kevin de Bruyne, Bruno Fernandes i Harry Kane. Kibicom zaprezentują się także drużyny Polaków, w tym West Ham United Łukasza Fabiańskiego, Southampton FC Jana Bednarka oraz Leeds United Mateusza Klicha.

The Emirates FA Cup to nie tylko pełna emocji rywalizacja o krajowy puchar, ale to także wielka historia i piękna tradycja. To rozgrywki, którymi żyją kibice na Wyspach i na całym świecie. Puchar Anglii i mecze o Tarczę Wspólnoty można oglądać w ELEVEN SPORTS od pierwszego dnia nadawania naszych kanałów w Polsce i to nie zmieni się przez kolejne lata. Już 7 sierpnia zapraszamy kibiców angielskiego futbolu do Eleven Sports 1 na starcie zwycięzcy FA Cup, Leicester City, z mistrzem Premier League, Manchesterem City, o FA Community Shield – powiedział Patryk Mirosławski, COO ELEVEN SPORTS w Polsce.

Eleven Sports w ostatnich miesiącach pozyskał prawa do pokazywania m.in.: Serie A, LaLiga Santander i Ligue 1.

Logo Eleven Sports

Eleven Sports

Grupa telewizyjna transmitująca wydarzenia sportowe. W czterech kanałach tego nadawcy można oglądać m.in. mecze piłkarskich lig: LaLiga Santander, Bundesligi, Serie A TIM, a także wyścigi Formula 1 i PGE Ekstraligi. Większościowym udziałowcem Eleven Sports Network jest Telewizja Polsat.